Originální květináče

Máte rádi netradiční dekorativní prvky, které oživí váš byt, dům či zahradu? Rádi hledáte inspiraci, kterou pak můžete sami zrealizovat? Vyzkoušejte například originální květináče, které zpestří a prozáří váš domov. Výhodou je, že si je můžete vyrobit sami, užít si zábavu nebo zabavit děti.

Zdá se vám váš květináč nudný a fádní? Nevadí. Prostě si ho sami oživte. Fantazii se meze nekladou, takže se můžete pokusit zrealizovat jakýkoli nápad, který vás napadne. Stačí na to dobré nápady či dobrá inspirace a šikovné ruce nebo šikovné děti. Určitě budete potřebovat květináč, který však můžete udělat z čehokoli, do čeho se dá nasypat zemina a zasadit květina. Dále můžete použít vlnu, fixy, barvičky, noviny či látky, prostě cokoliv vás napadne a dá se nějak přidělat na květináč.

Závěsné květináče z klobouků

Máte na zahradě závěsn  é květináče, které vytváří květinový vodopád nebo květinovou kouli? Ty jsou většinou celé obalené květinami, takže jsou sami o sobě pestrobarevné. Zkrášlit si však můžete i je. Vyzkoušejte například staré klobouky, do kterých květináče posadíte, tak aby se v něm celé nádoby skryly a ven koukaly pouze květiny.

Místo klobouků můžete použít například zajímavou látku a stužku. Květináč stačí obalit látkou, kterou je lepší přilepit, aby z květináče nesklouzla. Na závěr pak pod okrajem květináče přivažte stužku, která bude vyvolávat dojem, že to ona drží všechny květiny pohromě.

10949559543_a51ed5d657_o - Copy

Háčkování a pletení

Pokud máte šikovné ruce a umíte například háčkovat či plést, určitě svůj um můžete také využít. Jestliže háčkovat neumíte, nevadí, můžete vyzkoušet něco zcela nového a naučit se to.

Květináč můžete obléct do šály či ho celý zahalit háčkovaným obalem. Na internetu, ve starých časopisech nebo u rodičů zapátrejte po zajímavých vzorech. Vyberte si hezkou a kvalitní přízi a háček.

6305436199_7d22b72245_o

Popisování fixou a barvami

Jednobarevný nudný květináč můžete oživit popisky nebo malůvkami. Stačí vám na to obyčejná lihovka a chvilka času. Na květináč si můžete napsat či namalovat, cokoli vás napadne.

7986285183_1725acc56d_o

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *