K adventu neodmyslitelně patří kouzelný adventní věnec

Tak jako Velikonocům nesmí chybět vajíčko, tak jako Vánocům nesmí chybět stromeček, stejně tak nesmí adventu chybět adventní věnec. Věnec má tradičně podobu jehličím ozdobeného kruhu se čtyřmi svícemi. Ale nemusí to tak být. Věnec může být tradiční, stylový, ale také moderní a třeba i extravagantní. A jaký adventní věnec zvolíte vy? Přinášíme vám trochu adventní inspirace.

ID-100108009

Adventní věnec je symbolem adventu, ale také Vánoc samotných. Od obyčejného věnce, který aplikujeme jako zimní dekoraci, se většinou odlišuje svíčkami. Na tradičním věnci najdete čtyři svíce, které jednu po druhé neděli od neděle zapalujete.

A je to krásné, nemyslíte? Sednou si večer po dlouhém dni ke stolu, sejít se s celou rodinou nebo svým milovaným partnerem a za svitu svíce a vůně jehličí si povídat třeba o tom, jak jste se měli.

Vůni čerstvého jehličí se nedá odolat

Tradiční adventní věnec bývá vyroben z jehličnatých větviček, například jedličky či smrku. Výhodou jehličnatého věnce je jeho vůně, která se bude po dobu adventu linout celým vaším bytem.

U jehličnatého věnce nebudete potřebovat ani vonné svíčky a přesto bude věnec vonět. Navíc bude vonět celý den, nejen v době hoření svíčky.

Věnec z jehličnanů můžete dozdobit přírodními či umělými dekoracemi (pokud chcete umělé, tak pečlivě vybírejte ty, které budou vypadat přirozeně), například malého jablíčka, žaludů, ptačího zobu, apod.

Jaké jehličí zvolit?

U věnce z jehličnanů je potřeba pečlivě vybírat i daný jehličnan. Na výběr máte smrk, jedličku a borovici. Borové větvičky nemají husté jehličí, a tak se vám bude špatně vyplňovat prostor věnce. Z druhé strany je jehličí dlouhé, a tak nemusí držet tvar. Smrkové jehličí je sice husté, bohužel při pokojových teplotách rychleji opadává. Nejlepším řešením je jedlička, která zároveň i velmi krásně voní.

ID-100112480

Stále přírodní

Pokud chcete něco méně tradičního, ale jste zastánci přírodního designu, pak vyzkoušejte například šišky, březovou kůru či lýko.

Netradičně designový

Nejnovější trendy určují, že adventní věnce nemusejí být jen jehličnaté, ale mohou být i desénové a umělé. Věnec tak můžete vyrobit například z vánočních ozdob, hlavně baněk.

ID-10065371

Zdroj obrázků: www.freedigitalphotos.net

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *