Jaké zrcadlo zvolit do koupelny?

Možná si myslíte, že zvolit zrcadlo, které umístíte do koupelny, není žádná věda. Pokud však chcete, aby toto zrcadlo splňovalo svoji funkci na 100 %, budete si s tím muset hlavu trošku lámat. V případě, že zvolíte špatně, se v něm nejen špatně uvidíte, ale můžete dokonce svůj odraz zkreslovat. Tím pádem nebudete nikdy spokojeni ani sami se sebou. 

jarmoluk / Pixabay

Kromě toho, že byste měli zvolit zrcadlo, ve kterém se uvidíte zkrátka tak, jak je to nejbližší realitě, můžete díky zrcadlu podpořit celkový vzhled koupelny, ve které tráví lidé v průměru 45 minut denně. Je tedy na místě si toto prostředí zkrášlit! Díky zrcadlu tak můžete mnohem více prosvětlit celý prostor, a to i bez velkých oken, nebo prostor opticky zvětšit.

Promyslete umístění

Umístění zrcadla souvisí s jeho výběrem velmi úzce – záleží totiž na tom, kolik kde máte místa. Někdo si může dovolit jednoduché zrcadlo, které má svůj půvab třeba ve velikosti, může totiž pokrýt klidně půlku jedné zdi. Navíc může být zasazeno do kachliček a tak nebude vůbec vyčnívat ani zavazet. Někdo však upřednostňuje zrcadla v rámu, která se stanou dominancí koupelny. Nicméně tato varianta se hodí do prostor, které jsou větší – v malé koupelně by takové zrcadlo mohlo zavazet.

Velmi praktické je zrcadlo s poličkou či zrcadlová skříňka, čímž vzniká další úložný prostor a odkládací plocha pro hygienické a kosmetické potřeby. Musíte počítat ovšem s tím, že tyto varianty opět zaberou nějaké místo, uvažujte tedy, zda nad umyvadlem máte dost prostoru.

Osvětlené zrcadlo

Co se každopádně doporučuje je zrcadlo osvětlit. Buď můžete nad něj dodat nějaké světlo, nebo jej přímo pořídit s osvětlením, mnohdy i zabudovaným. Abyste dosáhli toho nejlepšího odrazu, zvažte osvětlení nejen horní, ale i boční. Minimalizujete tak vznik stínů a tím zkreslení odrazu.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *