Jak z malé předsíně vykouzlit útulný koutek?

Malá předsíň bývá jedním z problémů panelákových bytů. Bývá tmavá, zapadlá a neútulná. Bohužel také bývá první místností, kterou vaše návštěva spatří, jakmile otevřete dveře. A jaká taková by měla hosty vítat a odrážet ráz celého bytu. Dalo by se říci, že předsíň je výkladní skříní celého bytu. Měla by reprezentovat a hlavně byste se v ní měli cítit dobře. Jak ale z předsíně vykouzlit útulné zákoutí vašeho bytu?

Pokud bydlíte v malém bytě, asi víte, jaké to je mít malou předsíň. Tato nepatrná místnůstka dělá je místem, které byste raději nikomu neukazovali a které byste s návštěvou nejraději přeskočili. Pravdou však je, že se za svou malinkou předsíň stydět nemusíte, protože může vypadat i jinak, než jak jste zvyklí. A hlavně nevěště hlavu, většina české populace žije v panelákových bytech, trápí je málo životního prostoru, hluční sousedi, co všechno slyší, i neútulná předsíň. Chcete-li však, aby zrovna ta vaše předsíň vypadala jinak, pak čtěte dál. V našem článku se dozvíte, jak si pomocí drobností, předsíň vyzdobit a prozářit ji světlem designu.

Tmavé místo bez oken prozáříte barvou

Velké množství bytů má malou předsíňku, která samozřejmě nemůže v panelovém domě disponovat oknem, a tak představuje nejen místo malé, ale hlavně také tmavé. Popravdě by tomu tak nemuselo být, stačilo by trochu zapracovat na barvičkách.

Pokud máte předsíň ještě po staru vytapetovanou, pak je v první řadě důležité zbavit se oněch tmavých tapet. Strhněte je, sloupejte je, seškrabte je, hlavně je odstraňte. Pokud máte předsíň vymalovanou, ať už tmavou barvou, nebo starou a zašedlou barvou, pak se pusťte do nového malování. Malým a tmavým předsíním sluší světlé a pastelové barvy. Samozřejmě můžete volit bílou, ale také smetanovou, mokka či světlounce citronovou nebo zelinkavou.

Nemusíte se bát, že by vaše předsíň působila sterilně. Následně ji můžete rozzářit malou barevnou malůvkou nebo barevnými dekoracemi. V předsíních už jsme viděli různé malůvky, kterými se můžete inspirovat i vy, například si k zemi namalujte kočičky pro své živé kočky, strom, na kterém budou na místo plodů věšáčky, apod.

Dekorace dodají šmrnc

Zesvětlovat můžete i pomocí dekorací, ať už pomocí zrcadel, nebo správně zvoleného světla, ke kterému pořídíte hezkou lampičku či zajímavý lustr.

Předsíň můžete zútulnit i dalšími dekoracemi, například vázou s květinou, obrázky, rámečky s fotkami nebo plakáty. I praktické pomůcky, jako je stojan na deštníky, věšák nebo botník, se mohou stát desénovou záležitostí.

Fantazii se meze nekladou.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *