Jak vyrobit adventní věnec 3x jinak

Chováte-li zálibu v ručně vyráběné dekoraci, pak vás zaručeně nemine výroba adventního věnce. Letos můžete adventní věnec pojmout trochu netradičně a zapomenout na všechny větvičky, šišky a jeřabiny. Tedy ne, že byste je neměli použít k další bytové dekoraci, ale na výrobu dnešních adventních věnců je potřebovat nebudete.

FelixMittermeier / Pixabay

Věnec z baněk

I baňky mohou posloužit k výrobě krásné vánoční ozdoby. Jednak se z nich dá vyrobit závěsný věnec na dveře, ale i ten adventní. Působí křehce, čistě a elegantně. Barevné provedení záleží už čistě na vás. Někdo dá přednost jedné barvě a jiný veselému různobarevnému provedení. Jak na to? Z kartónu si vystřihneme kruh o velikosti, který potřebujeme. Vybereme si vhodné baňky a pomocí tavné pistole je přilepíme ke kartonu a horní baňky jednoduše k těm spodním. To je celé a nezabere vám to více, než 15 minut. Doprostřed kruhu vložíme už jen svícen.

Věnec z kávových zrn

Tento věnec je na práci i trpělivost poměrně složitější, ale výsledek rozhodně stojí za to. K výrobě budete potřebovat: minimálně 3 hrsti kávových zrn, lepící pistoli, polystyrenový věnec, hnědou barvu, 4 ozdobné čajové svíce. Polystyrenový věnec nabarvíme hnědou barvou a necháme uschnout. Je možné jej také obalit hnědým papírem. Následně pomocí tavné pistole nalepujeme hustě vedle sebe kávová zrna. Místo kávy lze použít oříšky. Záleží, co vás více zaujme. Jakmile máme hotovo, přilepíme čtyři čajové svíčky. Toužíte-li ještě po nějaké ozdobě, připevněte na věnec krásnou mašli.

Gellinger / Pixabay

Papírový pedig

Opět si vytvoříme základ z kartónu, který omotáme papírovými ruličkami, které je lépe vytvářet různých šířek. Výborně k tomuto účelu poslouží tvrdší papír, jako je například z papírových tašek. Ty v přírodní hnědé barvě lze nechat tak, ale vintage vzhledu docílíte také tím, když je natřete řídkou bílou barvou. Po uschnutí ozdobíme dle vlastní fantazie:svíčky, baňky, dřevěné ozdoby, oříšky a klidně i šišky nebo zapíchat větvičky, když si budete přát.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *