saténové povlečení

Jak vymalovat ložnici a jakou zvolit barvu?

Přemýšlíte, jakou barvu zvolit do ložnice? Tak to si dobře rozmyslete, k čemu vám ložnice vlastně slouží. Barva totiž ovlivňuje nejen spánek, ale i váš sexuální život.

Všeobecně je známo, že ve své ložnici strávíme asi třetinu svého života. Spát prostě musíme. A proto bychom se měli v ložnici cítit dobře. Potřebujeme k tomu pohodlnou postel, rošt a matraci, pár nezbytných kousků nábytku, jako jsou noční stolky, ale i příjemné barvy stěn. Výběr barvy a jejího odstínu proto není radno podcenit.

bavlněné povlečení

Na co si dát pozor

Nevybírejte jen ze vzorníku. Jinak totiž vypadá barva na teplém a studeném umělém světle, jinak na denním světle u vás doma, ale je zcela jiná i na velké ploše stěny, než na malém obdélníčku. Navíc jinak vypadá mokrá a jinak po uschnutí malby. Mohli byste být dost překvapeni a není jisté, zda příjemně. Prostor, kde chcete relaxovat, odpočívat, uklidnit se před usnutím, kvalitně spát a svěží se probudit do nového dne, musí být velmi příjemný a uklidňující. Klidně vzorkem část stěny namalujte.

Aby se vám dobře spalo i milovalo

Barvy v ložnici by měly být nejlépe ve světlejších tónech barev. Nepoužijte více než dvě základní barvy. Jedné bude více, druhá bude doplňková. Může jít i o jednu barvu ve dvou odstínech. Nejtmavší odstín barvy vždy použijte na stěnu za postelí, ale nepožívejte kontrastní vzory. Do malé ložnice se hodí čisté, neutrální a světlé odstíny. Syté a tmavé barvy prostor opticky zmenší, takže si je můžete dovolit jen do velkého prostoru ložnice.

Jak vybrat barvu

Výběr barvy podřiďte účelu ložnice. Pokud je jen k odpočinku, je to jiné, než když jste čerstvě zamilovaní a chcete si aktivně vychutnat sex. Chladná zelená, mátová, tyrkysová, modrá i fialová barva uklidňuje. Teplá žlutá, oranžová a červená barva probudí životní i sexuální energii. Možná vám zachrání i manželství. Ložnice s okny na sever potřebuje teplejší barvy a s okny na jih i studené. Jemně vypadá i bílá ložnice ve skandinávském stylu, či vysoce módní šedá, která působí nadčasově.

Zdroj: housebeautiful.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *