Jak ustlat postel? Nikdy to nebylo snazší

Uklizený byt či dům vyvolává pocit harmonie. K tomu patří i ustlaná postel, která zvyšuje psychickou pohodu i komfort spánku. Naučte se ustlat rychle a dokonale.

Dokonale rovné a hladké prostěradlo

Základem perfektně ustlané postele je dokonale rovné a hladké prostěradlo. Tip na dokonale hladké prostěradlo, které se nekrčí, spočívá v použití úchytů na prostěradlo. Pomůcka stojí pár korun, ale dopřeje vám komfort během spánku i dokonalost vzhledu ustlané postele. S napínáky na prostěradlo se vám už nikdy nestane, že by vám prostěradlo někde vylezlo, nebo že by bylo nakrabacené. Ušetříte si tím zbytečnou práci navíc s vyrovnáváním prostěradla.

Kvalitní povlečení a pečlivě urovnaná přikrývka

Postel stelte, až se vyvětrá, nejlépe po čištění zubů a snídani. Na dokonale upravené prostěradlo patří pečlivě urovnaná přikrývka, kterou vytvoříte mnohem snadněji s kvalitním povlečením. Existuje více způsobů, jak postel ustlat. Většinou skládáme přikrývku tak, že ji chytíme za kratší strany a přeložíme na půl.

Chyťte přikrývku v polovině, lehce s ní třepněte, položte ji na postel a uhlaďte. Rozdíl je znatelný ihned. Přikrývku můžete chytit i za kratší stranu, zvednout nahoru, druhý konec položit na půlku jednoho lůžka, přehmátnout si do jedné čtvrtiny na delší straně přikrývky, přiložit ohnutím volný konec přikrývky ke straně na lůžku a uhladit. Chce to trošku cviku, ale stojí to zato. 

Nadýchaný a načechraný polštář

Aby nebyl polštář zdeformovaný a slehnutý, musíte jej pravidelně protřepávat a otáčet. Časem je někdy nutné také náplň polštáře doplnit. Pokud máme polštář plnitelný, stačí dokoupit náplň do polštáře a dle své potřeby na jeho výšku polštář doplnit. Jinak musíte nechat polštář přešít nebo vyměnit za nový. Pravidelně polštáře otáčejte, a pokud už nemá jejich náplň původní tvar, vsaďte na kvalitnější kousky.

Dolaďte estetický vzhled

Nakonec postel ještě upravte přehozem a dekoračními polštářky. I když techniku stlaní postele budete mít v malíčku, tak postel s přehozem a polštářky bude vypadat ještě daleko lépe. Podtrhněte pocit harmonie, zvolte neutrální odstín a slaďte barvu a vzor k vybavení ložnice.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *