Jak si zařídit a vybavit svůj první byt?

Při vybavování svého prvního bytu si nejdříve pořiďte opravdu pouze to nejnutnější. Pořiďte si praktický nábytek a doplňky, které budete k běžnému životu potřebovat.

Nejdůležitější je, mít si na čem a v čem uvařit, mít věci pro osobní hygienu a úklid. V ložnici musíte mít na čem spát a až pak přichází na řadu další vybavení a zařízení obývacího pokoje. Pokud nemáte peněz nazbyt, vybavujte si svůj byt v podnájmu postupně. Období zařizování je právě to, na co po letech rádi vzpomínáme.

Vybavení do kuchyně

Vybavení kuchyně by pro vás mělo být prioritní. Důležité je nakoupit hrnce, pánev, vařečku, naběračku, talíře, hrnky a příbory. Misky, malé talířky, skleničky a ostatní vybavení můžete dokupovat postupně. Kupte si jen základní sadu, která bývá nejlevnější. Nemusíte mít od začátku fritézu a toustovač. Součástí kuchyně bývá sporák a trouba, pak mikrovlnná trouba počká a ze začátku si s tím vystačíte. Raději si kupte dobrou lednici pro uskladnění potravin.

Vybavení koupelny

Koupelnu nemusíte hned od začátku zařizovat do posledního puntíku. Postačí vám základní hygienické pomůcky, jako je kartáček na zuby, zubní pasta, mýdlo, sprchový gel, šampon a ručníky. Nejvíce peněz stojí pračka, pokud není již v základní výbavě. Věšáky a skříňky počkají. Hodit se vám bude koš na suché a mokré prádlo a sušák na vyprané oblečení.

Vybavení ložnice

Ložnici nemusíte na začátku příliš řešit. Pokud hned nemáte na koupi kvalitní postele, raději investujte do pohodlné matrace. Důležité je mít se na čem dobře vyspat. Postel může přijít na řadu až v dalších měsících, až si na tu pořádnou něco našetříte.

Vybavení obývacího pokoje

Obývací pokoj je sice dominantou každého bytu, ale nemusíte jej mít zařízený hned. Návštěvy budou vědět, že je to váš první byt a nebudou řešit skromné zařízení. I tak si tuto místnost můžete zařídit stylově a přitom levně. Stačí si koupit pár sedacích pytlů a sedáků, které jsou levnější, než pohovky, křesla a sedací souprava. Navíc jsou velice pohodlné. Sledujte doprodeje posledních kusů, výprodeje, slevy a akce. Vždy ale myslete na to, aby jednotlivé kousky nábytku k sobě dobře ladily.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *