postele

Spíte na kvalitní posteli? Měli byste!

Vliv kvalitního spánku na celkové zdraví je neoddiskutovatelný. Když se zkrátka v noci špatně vyspíme, celý následující den nestojí za nic. A dlouhodobým nedostatkem spánku si pak zaděláváme na vážné zdravotní problémy, kterým je rozhodně na místě se vyvarovat. Mimo jiné spaním na kvalitní posteli.

Každý lékař vám potvrdí, že spát bychom měli ve vyvětrané, nepřehřáté, dostatečně zatemněné místnosti a na pro nás vhodné posteli (vybavené kvalitním roštem a správnou matrací). Záměrně používáme pojem vhodné. Postel jinými slovy musí být individuálně přizpůsobena tomu, kdo na ní bude spát. 


postele

Naslouchejte svým potřebám

Znám hodně lidí, které se nevyspí na jiné než jejich vlastní posteli. Posteli, která jim po všech stránkách maximálně vyhovuje. Jedna známá zpěvačka si ji s sebou dokonce vozí i do hotelů. A o tom to je, byť samozřejmě nemusíte zacházet do extrémů a postel si s sebou brát i na dovolenou. Něco na této teorii ovšem je.

Na posteli nešetřete!

Výběru své nové postele proto věnujte náležitou pozornost. A nešetřete na ní! Postel vybírejte jen a pouze podle svých potřeb, ať již se jedná o vaši výšku, váhu, ale i zdravotní stav a spací zvyklosti. Délku postele v první řadě přizpůsobte své výšce – vaše postel by měla být minimálně o 20 cm delší, než je vaše výška.

Šířka a výška

Šířka by se pak měla pohybovat v rozmezí 80 a 100 centimetrů. Obecně platí, že čím širší postel, tím více pohodlí nabízí. Co se výšky postele týče, ta by se i s matrací měla pohybovat mezi 45 a 55 centimetry. Pokud vám například činí problémy vstávat z nízké postele, pořiďte si postel vyšší. 

Matraci si vyzkoušejte 

Nedílnou součástí postele jsou i kvalitní rošt a matrace. Obecně by se dalo říci, že čím vyšší váhou disponujete, tím tvrdší povrch vám bude vyhovovat. Ženy proto často dávají prostor měkčím a muži mnohdy tvrdším matracím, ale ne vždy tomu tak musí být. Matraci si proto předem vyzkoušejte. Navštivte nejbližší showroom a bez ostychu si matraci vyzkoušejte. Leží se vám pohodlně? Nikde vás nic netlačí? Pokud ano, zkoušejte dál, až narazíte na matraci, které nebudete mít co vytknout.

Nakupujte na atan.cz

Spoustu kvalitních postelí najdete například na webu Atan, ať již se jedná po postele jednolůžkové, dvoulůžkové, rozkládací, dětské či patrové. V nabídce ale najdete i zajímavé designové kousky stejně jako židle, křesla, stolky, zkrátka veškerý nábytek do domácnosti. E-shop navíc disponuje i kamennou prodejnou, v níž si vybrané kousky můžete prohlédnout a vyzkoušet, což je obzvláště v případě postelí nezbytné.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *