Jak si vyrobit originální dekorativní svíčku?

Také se vám líbí voňavé a dekorativní svíčky, které ozdobí každý interiér, a to nejen svojí podobou, ale také svojí vůní? Nudí vás však běžné tvary? Toužíte po něčem novém a neodolatelném? Pak čtěte dál, s námi se můžete inspirovat a originální dekorativní svíčku si vyrobit sami doma.

candle-602942_1280Pokud se rozhodnete vyrobit si dekorativní svíčku sami, pak si připravte nejprve nádobu, do které budete vosk nalévat. Nádobu vybírejte podle vašeho vkusu. Využijte fantazii – skleničku na víno, šampaňské, martini, hrníček na kávu…

Co si připravit?

Dále budete potřebovat knot, plíšky, špejli a vosk nebo gel. Knot si nastříhejte podle vámi vybrané nádoby a upevněte k němu plíšek. Knot přivažte ke špejli, abyste jej ve vosku neutopili celý.

Kromě nádobky, do které budete vosk či gel nalévat, si připravte i nádobu s vodou a nádobu, ve které budete vosk rozehřívat. Raději si nachystejte i nějaké noviny, časopisy či plastové podložky, kterými přikryjete plochu, kde budete vosk odlévat. Přeci si nechcete natrvalo zašpinit a zničit váš krásný byteček.

candle-584448_1280Jak postupovat?

Vosk rozehřejte na teplotu 70 stupňů. V první řadě napusťte voskem knot, aby se vosk kolem knotu nepropadnul. Poté začněte nalévat vosk do vámi vybrané skleničky. Vosk se při tuhnutí smršťuje, a tak jej budete muset doplnit, aby se vám ve skleničce nevytvořil důlek či propadlina.

Dekorativní inspirace

Velmi stylově a netradičně vypadá například svíčka vyrobená z nádobí. Vybrat si můžete jakoukoli hlubší nádobu, ve které bude vosk držet. Hodit se vám bude například sklenička na šampaňské, víno, whisky či zavařovací sklenice, ale také keramická mistička či porcelánový talíř či hrníček na čaj. Svíčku můžete vyrobit i z vydlabaného dřevěného špalíčku a podobných netradičních materiálů.

candles-167660_1280

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *