Interiérové dveře, které zaujmou

Dveře jsou důležitou součástí interiéru. Jde o bariéru, která odděluje vaše intimní domácí prostředí od okolního světa, ale jde také o prvek, díky kterému můžete mít soukromí v jednotlivých pokojích. Takové dveře v interiéru mohou zářit a ozvláštnit váš domov. Nemusí jít o jednolitý kus dřeva, zkuste trošku experimentovat!

qimono / Pixabay

Prosklené dveře

První z možností, kterou uvedeme, budou prosklené dveře. Lidé si často mylně myslí, že jejich pravá funkce, tedy ochrana soukromí, je mizivá. Pravda je však taková, že při využití např. mléčného skla si svoji funkci zachovají na jedničku a přitom budou vypadat o něco lépe – luxusněji, než jednolité dveře. Jsou také stejně dobrým izolantem hluku. Tyto dveře jsou navíc ideální do menších prostorů, protože skrze ně bude proudit dostatek světla, aby byl interiér světlejší a tak vzdušnější. Dejte si ovšem pozor, někdy může být právě tato světelná propustnost na škodu, a to hlavně v případě, máte-li v pokoji přímo naproti dveřím postel. Pokud totiž někdo půjde v noci na chodbu a bude svítit, světlo z chodby se bude přenášet a vás během spánku rušit. Je dobré tedy vše pečlivě promyslet a zauvažovat, kdy jsou tyto dveře na škodu a kdy jsou tou nejlepší možnou volbou.

TIP: Existují bezpečnostní skla, která si však zachovávají svůj jedinečný design. Výhodou však je, že se nerozbijí tak lehce a mají často i delší životnost.

Zvolte jinou barvu

Kdo říká, že dveře v interiéru musí být pouze v barvě dřeva? Dodejte vašim prostorům šmrnc a vyberte si jinou barvu! Máte-li prostředí do zelena, klidně zvolte dveře zelené. Možností je také nechat si přebarvit pouze jednu stranu dveří. V dětském pokoji tak mohou být dveře barevné a ladit se zbytkem pokoje, zvenku však mohou dveře vypadat elegantně a luxusně v dřevitých tónech. Možností je spousta!

Posuvné dveře

Nepředstavujte si „harmoniku“. Existují dveře, které kopírují stěnu, jsou celistvé, ze dřeva (či ve variantě se sklem, samozřejmě). I posuvné dveře mají svoje výhody a nevýhody. Jde možná o ne příliš běžný typ oddělení prostorů, za to jde o způsob velmi praktický a stále funkční. Praktičnost je zejména v tom, že nikde nepřekáží, nezabírají v prostoru žádné další místo. Jsou stále stejně funkční, oddělí místnosti, jsou dobrým izolantem hluku. Jdou samozřejmě zamykat jako běžné dveře.

 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *