Dekorace stěny – barvy, tapety, samolepky

Chcete svému domovu vdechnout originalitu, kouzlo a ducha? Zaměřte se na stěny. Žijeme v 21. století, svět je pestrý a trendy je vše, co za trendy označíme. Zapomeňte na bílé stěny. Vyzkoušejte živější barvy a originální dekoraci stěn v podobě tapet či samolepek.

Pokud si chcete zpestřit či oživit byt, měli byste vsadit na trend posledních let, který se soustřeďuje na výrazné stěny namísto spousty drobných dekorativních prvků, z kterých musíte stírat prach.

IMG_2463

Barvy vdechnou život a energii

Prvním a nejklasičtějším zdobením stěn je využití barev. Pokud se doma chcete cítit dobře, dejte na psychologii barev, která vám řekne, jak která barva působí na psychiku a náladu člověka. Například žlutá barva vyvolává pocit bezpečí a spokojenosti. U modré záleží na odstínu, světle tyrkysová je barva plná naděje a uklidňujícího oceánu, naopak tmavá modrá může působit depresivně. Studené odstíny také potlačují chuť k jídlu, teplé odstíny ji naopak podporují.

Při výmalbě pokoje nemusíte vybírat jenom jednu barvu. Když vyberete jednu barvu, vyzkoušejte různé odstíny. Odstupňování odstínů vám umožní vybrat barvu, kterou byste běžně nepoužili.

Ani nemusíte natírat stěny od stropu až k podlaze. Na stěnu si můžete namalovat vzory nebo obrázky. Namalujte nebo si kupte šablonky a pusťte se do toho. Doporučujeme začít například v koupelně nebo v dětském pokoji, kde si malování vyzkoušíte a získáte pevnější ruku. Proč v koupelně či pokojíčku? Protože rybičky či sluníčko dokážeme namalovat všichni.

6239560015_26b8d2b16d_o_small

 

Dekorativní tapety

Nejmodernějším trendem jsou dekorativní tapety, které si můžete pořídit v obchodech s nábytkem, dekoracemi a interiérovými prvky. Nabídka tapet je široká, a tak můžete vybírat z různých barev, ornamentů a vzorů.

Tapety si můžete i nastříhat a rozmístit po stěnách, jak jen budete chtít. Tapety jsou vyráběny z různých materiálů – akrylu, vinylu, papíru či samolepící.

5888856785_0353b32fe0_o

Samolepky

Pokud se vám nechce tapety stříhat, natírat lepidlem a pak lepit na stěny, volte raději samolepky na stěnu, které jen odlepíte z podkladového papíru a nalepíte na zeď.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *