Dekorace na balkon

Máte také to štěstí a vlastníte aspoň malý balkon? Nebo jste dokonce takoví šťastlivci, že vám patří i prostorná terasa? Ať tak, či onak, měli byste si svůj malý balkon či prostornou terasu hezky vyzdobit, aby se vám zde líbilo. V našem článku vám přinášíme inspiraci, jak si svůj balkon zvelebit a dodat mu styl.

Ať už máte malý balkon, nebo velkou terasu, měli byste si v první řadě uvědomit, k čemu chcete tento prostor využívat. Chcete zde pouze sušit prádlo, nebo byste si zde rádi popíjeli ranní kávu, či zde chcete trávit čas se svými přáteli? Podle toho byste měli svůj balkon vybavit a dekorovat, abyste se zde cítili dobře.

balcony-plants-357702_1280

Jaký vybrat nábytek na balkon?

Určitě se vám bude hodit mít na balkoně nějaký ten nábytek, na kterém si posedíte. Nábytek volíme podle velikosti balkonu a samozřejmě také podle vkusu. V posledních letech je velmi oblíbený hlavně hliníkový nábytek, který je lehce manipulovatelný a hlavně odolný. Kovový nábytek se k městským bytům hodí, sluší hlavně Vintage stylu či Provensálskému stylu.

Pořídit si můžete i dřevěný či ratanový nábytek. Oba tyto typy vypadají velmi přírodně a přirozeně. Slušet budou hlavně moderním a minimalistickým bytům. Pokud je však doplníte o polstrování a polštářky, dostanete se ihned blíže Etno stylu. Barevný plastový nábytek se hodí k retro stylu.

 

 

balcony-199802_1280

Balkonová dekorace

Balkon pak můžete dozdobit širokým množstvím dekorací. Tak zaprvé můžete volit dekoraci k nábytku – vázu s květinami na stůl, polštářky a poduškami, dekami či závěsy do dveří a oken.

Není problém si balkon vyzdobit i obrazy a keramickými plastikami, které většinou umísťujeme jen v interiérech. Vybírejte si však dekorace, kterým neublíží venkovní počasí – déšť a sníh.

Ptačí budky a závěsné květináče

Nejlepšími dekoracemi pro balkony jsou ptačí budky a závěsné květináče, které na váš balkon přilákají i nějakou tu zvířenu – pestrobarevné motýly a zpěvné ptáčky.

exterior-decoration-242168_1280

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *