Dekorace, které provoní váš domov

Ženy, hospodyňky, chtějí, aby domov zářil čistotou, voněl a zároveň aby vždy skvěle vypadal. Ne vždy je však možnost zvolit jako voňavé dekorace živé květiny. Členové domácnosti na ně mohou být alergičtí, nemáte možnost zrovna koupit květiny, které by provoněly prostor, ve kterém se bude pohybovat nečekaná návštěva… My však víme, jaké dekorace do bytu zvolit, aby byly hezké a zároveň užitečné a provoněly celý dům i byt.

ulleo / Pixabay

Vonné oleje

Oleje jistě znáte olivové, slunečnicové, na masáž či do koupele. Vonný olej je však olej, který se přidává do vody při vytírání podlahy nebo utírání prachu. Existuje několik variant, které voní po ovoci i květinách. Po vytření podlahy na ní olej ulpí, ale není mastný a klouzavý. Navíc se postupně uvolňuje.

TIP: Dejte pár kapek vonného oleje do nádoby se záchodovou štětkou. Pokaždé, když ji použijete vy nebo kdokoliv jiný, olej provoní celou koupelnu.

Aromalampy a svíčky

Další možností, jak ozdobit váš interiér a zároveň jej provonět, jsou svíčky nebo aromalampy. Co se týče svíček, existuje neskutečné množství velikostí, tvarů i vůní. Svíčku stačí zapálit a čekat, až se vůně rozplyne po pokoji. Nevýhodou je, že je potřeba ji kontrolovat – je zde totiž nebezpečí požáru.

Aromalampy nabízí nejen potěšení z vůně, ale éterické oleje, které k nim neodmyslitelně patří, dokáží uvolnit vaši mysl, pomoci při nachlazení a rýmě, anebo navodit jakoukoliv jinou atmosféru díky velkému množství vůní – od ovocných přes koření, bylinky, květiny…

emilytrue / Pixabay

Vonné sáčky a polštáře

Vonné sáčky si už kdysi vyráběly ženy tak, že usušily levanduli a dali ji do plátěného sáčku. Jste-li zruční a kreativní, můžete si tedy sáček vyrobit sami. Pokud ovšem nemáte přístup k levanduli nebo neumíte šít, nevadí. Vonné sáčky se vyrábí a prodávají v mnoha obchodech – ať jde o drogerii nebo galanterii, jsou k sehnání v mnoha variantách. Nejčastěji jsou s příměsí právě levandule, jindy obsahují i jiné bylinky a květiny. Takové sáčky pak můžete dát do skříně mezi prádlo nebo schovat šikovně za polštáře na sedačce.

Co se týče polštářů, i ty mohou být voňavé. Princip je stejný jako s vonnými sáčky – jsou to polštáře s usušenými bylinkami nebo květinami. Takové polštáře mohou sloužit jako dekorace v obýváku nebo klasické polštářky na spaní.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *