kuchyň

Co nesmí chybět v žádné kuchyni

Moderní kuchyň tvoří hlavně vybavená kuchyňská linka, vestavěné spotřebiče a úložné prostory. K tomu patří doplňky, které jsou užitečné a současně dávají kuchyni její osobitou podobu. Příprava jídla je pak díky tomu snadná a rychlá. 

Do kuchyně se hodí podlaha se snadnou údržbou, jako je dlažba nebo moderní plovoucí podlahy s vyšší mírou odolnosti vůči oděru i vlhkosti. Na pracovních deskách převládá umělý kámen v různých barvách. Dominantní digestoře v komínovém tvaru s osvětlením se stávají žhavou ozdobou dnešní kuchyně. Mohou zabírat i třetinu kuchyňské linky a zajistit tak příjemné klima v kuchyni. 

Jak uspořádat kuchyň

Kuchyň by měla být rozdělena na 3 zóny. Místo na skladování potravin, jejich úpravu a na mytí nádobí. Sem patří myčky i kuchyňské dřezy. K úpravě potravin slouží kuchyňská deska, trouba a sporák, který má mít volnou pracovní plochu z obou stran. Většinu elektrospotřebičů je vestavěná i volně stojící. Ke skladování slouží chladnička, mrazák a spíž. Pokud není lednice vestavěná, dává se do rohu. 

Zaměřte se na hygienu 

V dnešní době řešíme dodržování hygienických pravidel mnohem více. Na mytí potravin, ale i nádobí, které vždy nedáváme jen do myčky, potřebujeme prostorný dřez s odkládací plochou. Nejčastější je nerezový kuchyňský dřez vyrobený z potravinářské oceli s obsahem 18 % chromu a 10 % niklu. Často používané jsou i keramické kuchyňské dřezy. Hitem je granitový kuchyňský dřez – SILGRANIT. 

Co je to SILGRANIT

SILGRANIT je z 80 % tvořen z nejtvrdší části žuly, tedy granitu. Materiál svým hedvábně kamenným povrchem dává dřezu příjemný kamenný charakter. Dostupný je v mnoha barvách a může být barevně sladěný i s bateriemi. Skvěle se udržuje, je velmi odolný a je k dispozici v různých tvarech i rozměrech. Výjimkou nejsou ani kulaté či rohové dřezy, dvojdřezy a dřezy s odkládací plochou a vaničkou

Vyzkoušejte drtič odpadků

Kuchyňské baterie jsou členitější a jejich výsuvná tryska často prochází pružinou z antikorozní oceli, která dosahuje i výšky 50 cm. Kromě vybavení baterie do kuchyně sprchou jsou žádané i nízkotlaké baterie. Současným hitem je napojení sifonu od dřezu přímo na drtič odpadků. Pak stačí přepnout spínač na lince, vyndat mřížku z odtokového otvoru a slupky od brambor i zbytky jídla spláchnout do odtoku. 

kohoutek

Nezapomeňte na důležité detailyVelkou proměnou prošly kuchyňské linky a vnitřní vybavení skříněk. Ty horní bývají často prosklené s originálním otevíráním a spodní se změnily na praktické šuplíky. Hodně se používají věšákové lišty zabudované přímo do kuchyňské linky, na které můžete navěsit nádobí, nože, kořenky či váhu. Velmi oblíbeným vybavením kuchyně jsou i servírovací a úložné stolky nejčastěji v kombinaci dřeva a nerezu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *