Chcete, aby vaše zahrada zářila? Víme, jak na to!

První jarní dny lákají k pobytu na zahradě. Sluníčko začíná hřát, což je ideální také pro první sázení rostlinek. Aby byla vaše zahrada plně připravena na nadcházející sezónu, zářila pohodou, a aby se vám na ní trávil dobře váš drahocenný čas, je vhodné se o ni starat a pořídit pár vychytávek, které vám nyní představíme.

Catkin / Pixabay

Zahradní nábytek

První věc, která neodmyslitelně patří ke všem zahradám, zahrádkám a terasám, je zahradní nábytek. Ať už jde o jeden malý stoleček, velký stůl pro dvanáct lidí, nebo o propracovaný systém venkovní pohovky a křesel, každý kousek nábytku může být originální. Nábytek nemusí být obyčejný, dřevěný, ale romantický proutěný, různě barevný, pro větší pohodlí a lepší vzhled můžete využít i variaci polštářků a podsedáků.

Rostliny na svém místě

Zahrada bez zeleně není zahrada. Ať už máte jen trávník, nebo vysázené nejrůznější druhy okrasných rostlin, šmrnc své zahradě dodáte jakýmkoliv zajímavým květináčem. Květináče mohou být menší, větší, zavěšené nebo vyvýšené… Mohou být barevné, skleněné, různě zajímavé.

Osvětlení

Nejen nábytek a zeleň oživí zahradu. Správně vybrané venkovní osvětlení vám pomůže užít si pohodu na čerstvém vzduchu i po setmění. Jako designové prvky, které budou praktické právě v noci, můžete využít různé lucerny. Kolem zahrady potom můžete umístit přízemní lampy. V terase budou hezké také zabudované led světla, ať už na podlaze, kolem stěn nebo na stropě, je-li terasa krytá.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *