Betonové koule na zahradu – Unikátní výzdoba vaší zahrady

Betonové dekorace na zahradách jsou stále více oblíbené. K nejoblíbenějším patří koule snadno vyráběné pomocí nafukovacího balonku. Můžete si vzít na pomoc také kus látky nebo provázku. Betonové zahradní koule si můžete vyrobit i trochu jinak.

Plné betonové koule se dají použít jako svícen, květináč nebo dekorace. Zajímavě vypadají i jejich jedinečně vypadající a velmi originální odlehčené, jakoby drátěné varianty. Výroba těchto odlehčených betonových koulí je velmi snadná.

Pomůcky na výrobu odlehčených betonových koulí

  • materiál na obmotávání v podobě silnějšího provázku, který lze svázat i dvojitě, aby byl silnější, nebo pruhy látky, které si rozstříháme ze starého oblečení či fleece deky
  • formu v podobě plážového nafukovacího míče nebo obyčejného balonku
  • stojan v podobě menšího kbelíku, na který míč umístíme
  • igelitovou tašku
  • hotovou betonovou směs, zakoupenou v hobby marketu
  • gumové rukavice
  • ostrý nůž

Jak si vyrobit betonové koule

Látku si rozstříháme na přibližně 1,5 cm široké pruhy. Kbelík vyložíme igelitovou taškou, abychom si jej nezničili a betonová koule se nám na něj nepřilepila. Na něj pak posadíme nafouknutý balon. Betonovou směs si rozmícháme s vodou. Konzistence by neměla být až příliš řídká, aby nám směs během tvoření betonových koulí nestékala, ale ani moc suchá. Měla by být kašovitá, neboť látka vsaje opravdu hodně vody.

Postup výroby

Pruhy látky nebo kusy provazu si namočíme do betonu. Postupně je pak jeden po druhém vyndáváme, protáhneme je mezi prsty, abychom odstranili nadbytečný beton, a nepravidelně jimi různými směry obmotáváme míč. 5. Jednotlivé pruhy často křížíme a sem tam provlékneme pod

sebou, aby náš výsledek vypadal dostatečně plasticky a přirozeně. Konec látky pak vždy schováme pod jiný pruh. Až koule zaschne, balon nakonec uvnitř propíchneme nebo rozřízneme a opatrně vyndáme. Tenké slupky betonu, které nám zůstanou mezi pruhy, opatrně odstraníme ostrým nástrojem, například nožem.

Zdroj: Jaksiudelat.cz

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *