Domov

5 tipů na dekorace, které oživí a zútulní váš dům

V našich domovech by mělo převládat příjemné, hřejivé a útulné prostřední, kam se chceme rádi vracet. Toho můžete docílit díky pár dekoracím, které oživí interiér a vdechnou mu zcela nový nádech. Můžete vsadit na tradiční eleganci, minimalistický styl i extravagantní barevnost a různorodost. Vždy ale platí pravidlo, že méně je více.

1.      Zrcadlo pro zvětšení prostoru

Pro rozšíření prostoru přidejte do místnosti velké a rozměrné zrcadlo. Právě zrcadla jsou perfektní způsob, jak prostor opticky zvětšit, prosvětlit a rozjasnit. Může být i bez rámu, čistě minimalistické, anebo naopak s ozdobným rámem a tvořit dominantní prvek. Inspiraci na zrcadla a doplňky vám přinese magazín FUF.cz

2.      Fota a obrazy v rámu pro osobitost

Vetkněte do prostoru svoji osobnost. Přidejte na stěny fotografie z dovolené, rodinná fota i fotky vašeho mazlíčka. Díky tomu si budete připomínat krásné chvíle a zážitky. Přidejte obrazy, které se vám líbí a zapadají do prostoru. Můžete jimi doplnit prostor nebo z nich vytvořit dominantu. Obrázky i fota zarámujte ve vámi zvoleném jednotném stylu. Díky autentičnosti se budete v prostoru cítit příjemně.

3.      Polštářky pro komfort a pohodlí

Polštářky jsou skvělý způsob, jak si zpříjemnit chvilky relaxace a odpočinku. Budou se skvěle vyjímat na sedačce, pohovce, křesleobývacím pokoji i na posteli v ložnici. Rozzáří tmavý kout, oživí jednobarevný prostor a dokonale sladí vzhled. Zvolte jednoduchou kombinaci maximálně ve dvou barvách pro dokonalý výsledek.

4.      Světla svíček pro příjemnou atmosféru

Světlo svíček navodí u vás doma příjemnou a uvolňující atmosféru a oživí každý prostor v domě. Pokud jste milovníci svíček, zkuste vsadit na sezónní vůně. Na podzim a v zimě dejte přednost výraznějším vůním, na jaře i v létě volte spíše svěží a jemné vůně. Zvolit můžete i svíčky do aromalampy a přidat esenciální oleje.

5.      Zútulněte prostor květinami

Čerstvé květiny a živé pokojové rostliny patří mezi cenově dostupné dekorace, které oživí a zútulní domov během chvilky. Můžete kombinovat různé druhy i barvy řezaných květin. Tvary a barvy váz a obalů na květináče slaďte s interiérem. Při vybavování domu či bytu zkuste využít vyhledávač nábytku a dekorací.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *