3 tipy pro podzimní tvoření

Den se krátí, počasí nás příliš k venkovním aktivitám neláká a doma je krásně teplíčko. Jenže podzim i zima bude trvat dlouho. Sedět nečinně doma by bylo příliš otravné. Ideální je předem naplánovat, jak si zkrátíme dlouhé podzimní a zimní večery. Podzimní tvoření vás jednak zabaví a navíc si vyrobíte i něco pro radost. Každého může bavit něco jiného, proto přinášíme pár tipů a doufáme, že alespoň něco vás zaujme.

Riala / Pixabay

Háček a klubíčko

Nemusíte být v háčkování příliš zruční. Nejde o nic těžkého, a pokud již delší dobu přemýšlíte, že to vyzkoušíte – směle do toho! Na youtube naleznete nejen úžasnou inspiraci, ale mnohdy rovnou i návod, jak danou věc uháčkovat. Ze začátku můžete zkusit kolečko, které poslouží třeba jako podšálek. Kytičku, která ozdobí záclonu a časem i menší kobereček. Jednoduché jsou i malé háčkované čtverečky, které budete postupně skladovat. Až jich budete mít dostatek, sešijete je a máte deku k televizi.

katetsib / Pixabay

Vyšívání

Za velmi jednoduché se dá označit křížkové vyšívání. Pokud máte doma holčičku, určitě jí to bude bavit a najdete společnou zábavu. Stačí zajít do nejbližší galanterie a koupit vyšívací bavlnky a látku určenou k tomu druhu vyšívání. Dále pak napínací kolečko, jehly a nůžky. Předlohy najdete na internetu, popřípadě lze zakoupit již připravené sady. Některé jsou skutečně velmi krásné. Do vánoc tak třeba stihnete ještě vyšít i krásný ubrus s vánočním motivem.

notebook-360082_640

Vlastní kuchařka

Možná vás baví vaření a pečení. Začněte si zapisovat různé recepty a přikládejte buď vlastní fotografie, nebo vystřižené obrázky z časopisů. Na vzhledu vaší kuchařky si dejte záležet. Stačí obyčejný sešit, který bude mít tvrdé desky. Obal lze buď uháčkovat, nebo ušít, tím pádem využijete i první dva tipy, jak trávit chladné večery. Jestliže vás háček, ani jehla příliš neláká, vyrobte si originální obal třeba z balicího papíru či pohlednice.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *