Venkovní žaluzie, jak vybrat ty správné?

Venkovní žaluzie se dříve objevovaly především na kancelářských budovách a podobných místech.  V dnešní době se s nimi ovšem setkáte mnohem častěji i na rodinných domech. Důvod je jednoduchý – venkovní žaluzie jsou funkční, moderní a velice elegantní.

venkovky-46

Proč si vybrat právě venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie oproti interiérovým nabízí mnohem lepší regulaci slunečních paprsků. Stejně jak venkovní rolety, tak i žaluzie vám poskytnou tepelnou bariéru, díky které ušetříte za provoz klimatizace. Žaluzie dokáží odrazit paprsky i teplo ještě před okny, tím pádem teplo nepronikne do interiéru a nedochází tak k jeho přehřátí. Jednou z největších výhod s porovnáním s rolety je v jejich plynulejší regulaci vzduchu a větrání. To umožňují lamely žaluzií, které jde naklopit do úhlu, který pro vás bude ideální. Využití venkovních žaluzií je opravdu široké. Zastínění oken není nic nového, ale žaluzie je možné použít i na verandách, zahradních altánech či terasách.

Jak vybrat venkovní žaluzie

Většinou se setkáte s žaluziemi, která se vyrábí z plastu či hliníku. Jestliže se rozhodnete pro plastové žaluzie, povede se vám ušetřit pár korun. Jenže plastové lamely nejsou moc kvalitní a můžou vlivem povětrnostních podmínek popraskat. Investice do hliníkových žaluzií bude o něco dražší, ale v obratu se vám vrátí díky dobré izolaci a vysoké odolnosti. Venkovní žaluzie se můžou stát skvělým doplňkem vašeho domu. Vždy je vybírejte s ohledem na barvu fasády na vašem domě. Dnešní doba nabízí velké množství odstínu, takže si vybere opravdu každý. Manuální ovládání pomalu ustupuje a nahrazuje ho automatické ovládání, které je velice pohodlné, praktické a taky moderní. Navíc je dobré vědět, že automatické ovládání prodlužuje celkovou životnost venkovních žaluzií.

 

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *