Stylová jarní dekorace bytu: Jak na to?

S přicházejícím jarem bychom se měli nechat okouzlit slunečními paprsky, které se prodírají skrze poslední zimní mraky. Měli bychom si přivonět k rozkvetlým květinám a nechat na sebe působit krásnou jarní atmosféru. Pokud chcete kousek jara přinést i k sobě domů, určitě vás zajímá, jakými stylovými jarními dekoracemi si můžete váš domov vyzdobit.

magnolia-trees-556718_1280

V první řadě bychom si neměli plést jarní a velikonoční dekorace. Ano, Velikonoce se sice odehrávají na jaře, a tak k jaru neodmyslitelně patří. Velikonoce ale nejsou synonymem pro jaro, stejně tak jako králíčci a vajíčka nejsou to stejné jako květiny a slunce. Dnes se pobavíme pouze o jarní dekoraci, která váš domov rozzáří a provoní jako rozkvetlou zahrádku plnou barev.

Květinový věnec na uvítanou

V první řadě si můžete ozdobit i exteriér, například vaše vstupní dveře. Pověste si na ně květinový věnec, který bude vítat vaše návštěvy. Věnec můžete vytvořit z jarních květin nebo z čerstvých větviček, které jaro symbolizují (například smuteční vrba, vrbové proutky či čerstvé břízky).

Rozkvetlá okna

Pohled na svět kolem je krásnější, díváte-li se na něj přes rozkvetlé květináče. Vašem parapetům budou slušet klasické muškáty či jarní květinky, jako jsou petrklíče, fialky nebo drobné sedmikrásky.

onion-628612_1280

Pastelové barvičky

Jarní atmosféru vykouzlí pastelové barvy, které k jarním měsícům pasují. Pokud se odvážíte, můžete si přemalovat byt. Stačí však, když si pořídíte pastelové polštářky či květinové, pastelové prostírání na stůl.

Obrazy přírody v květináči

Na stěnu si můžete pověsit obraz přírody a na stůl obraz přírody v květináči. Více než načapané květiny jaru sluší větvičky, které v květináči vypučí a zezelenají. Pokud si však potrpíte spíše na květy, můžete si dát do vázy i třešňové či jabloňové větvičky.

spring-flowers-623701_1280

 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *