Prosklený poklop

Skleněný poklop v domě. Ideální způsob, jak prosvětlit interiér

Jistě je každý radši, když jeho domovem prostupuje světlo. Přirozené. Takže k tomu využíváme dispozic oken, dveří, světlíků a podobně. Znáte však skleněný poklop?

Skleněný poklop – využití

Když se řekne skleněný poklop, spousta lidí si nejspíš vybaví pokrývku na talíř, tác apod. Jenže tento termín označuje i způsob otvoru v interiéru. Skleněný poklop ve stavebnictví má několik funkcí. Jednak jde o další cestu, která světlu umožňuje prostoupit do prostoru. Také tímto lze minimalisticky zvýraznit vchod do sklepa nebo třeba na půdu. Někdy je totiž složité vytvořit efektní a zároveň nenápadnou konstrukci otvoru, který vede do stavby. Prvky ze skla jsou nenápadné. A bytelné, což je potřeba. Skleněný poklop zkrátka umožní, abyste jakýkoli vstup zavřeli, ale abyste jej zcela nezakryli. Což je vynikající právě při potřebě světla v daném prostoru.

Prosklený poklop

Skleněný poklop – výhody

Díky poklopu ze skla interiérem prostoupí světlo, takže jednak ušetříte za energie, ale také se celý prostor více oteplí, tudíž místo nebudou ohrožovat třeba plísně. V dnešní době navíc existují odolné prvky, takže dokonce můžete mít i poklop s pochozím sklem. Tento prvek je vybaven kvalitním materiálem, díky němuž lze po skleněném poklopu dokonce chodit. Jde o speciální úpravu, nemusíte se tak obávat, že by sklo vypadalo nevzhledně, masivně. Sklo jako surovina si zanechá svůj elegantní vzhled a je odolné, jako by bylo například z kovu. Co se týká druhů, tak poklopů může být celá řada. Existují i prosklené poklopy s elektrickým pohonem, což vám usnadní manipulaci. Přece jen jde o těžší materiál, poklop se takto jednoduše otevře po stisknutí jednoho tlačítka. Tento poklop je bezpečnější, zavírá se pomalu, takže nehrozí nebezpečí úrazu. Podívejte se na nabídku firmy Kovovýroba Dan Chudoba, kde vám udělají na míru vše, co si budete přát.

Prosklený poklop

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *