Proč potřebujete na zahradě koupací jezírko?

Pokud chcete dohromady skloubit výhody bazénu a zahradního jezírka, zkuste si na své zahradě nechat vybudovat vlastní koupací jezírko. Má totiž mnoho předností.

S nástupem letních teplot vyhledáváme osvěžení v podobě koupání. Pokud se vám zdá složité neustále celoročně udržovat vlastní bazén a čistit v něm vodu, kromě klasických nádrží se zde nabízí praktické a estetické řešení v podobě koupacích jezírek. V čem spočívá jejich kouzlo? Podívejme se na to.

Zahradní koupací jezírka

Zahradní koupací jezírka v sobě spojují výhody klasických zahradních jezírek a běžných bazénů. Umožňují totiž dohromady v jedno spojit koupání, pěstování vodních rostlin i chov ryb. Dominantou vaší zahrady se proto může stát krásná vodní plocha, která nepůsobí uměle a prospívá okolnímu ekosystému. Ve vodě nebude spousta chloru a za parného odpoledne se navíc můžete bezpečně koupat.

Přírodní koupací jezírka

Přírodní koupací jezírka mají velkou výhodu i v tom, že nepotřebují chemickou úpravu vody. O čistotu vody se totiž postará regenerační zóna, kterou sestavíte z pečlivě vybraného systému rostlin rostoucích na okrajích jezírka, kde již vodní plocha není využívána ke koupání. Tato část je od té koupací oddělená. O cirkulaci vody se postará klasická filtrace aplikovaná přes přídavné zařízení.

Tvorba koupacího jezírka

Spodní část koupacího jezírka by měla být důkladně podložena speciální fólií. Ze spodu ani shora nesmí voda prosakovat do okolního podloží. Cirkulaci vody potom může kromě filtrace zajišťovat potůček nebo kaskáda, která zamezí vzniku nežádoucích nečistot. Fantazii se při kreativitě tvorby a dekorování břehů meze nekladou. Můžete doplnit dřevěné molo, malé pláže, lehátka i posezení.

Cenová dostupnost na dosah

Koupací jezírko je navíc i cenově dostupné. Dokážete si jej zhotovit i svépomocí. Pokud budete potřebovat, pomoc expertů vás nevyjde na vyšší částky než vybavení klasického zapuštěného bazénu. V okolí si vybudujte trávník, zahrádku, pergolu nebo terasu, které nebudou přírodní ráz zahrady narušovat. Relaxace v jezírku, které poskytuje příjemné osvěžení a současně souznění s přírodou vám bude odměnou.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *