Moderní rolety dokonale oživí interiér i exteriér

Zastínění je jednoznačnou nutností. Zejména v letním období je zapotřebí co možná nejefektivněji zabránit vniku slunečních paprsků do interiéru vašeho domu. Zamezíte tak světlu a také přemíře nepříjemného tepla. Vše se dá samozřejmě vyřešit instalací klimatizace, ta vám ovšem dostatek i tolik potřebného soukromí nedá. Výbornou volbou pro zastínění interiéru i vnějších prostor jsou rolety. Právě na ně a jejich výhody se soustředíme mnohem podrobněji.

StockSnap / Pixabay

Interiérové látkové rolety

Velmi oblíbené jsou dnes moderní rolety ušité z látky. Jejich poloha v oknech je nejčastěji horizontální. Dokážou velmi efektivně bránit vniku světla i tepla do vnitřních prostor objektu. Klidně si je můžete naprosto pohodlně nechat dát do všech oken a budete mít jistotu dokonalé ochrany. Vzhledově rozhodně látkové rolety také zaujmou. Vypadají zcela jistě mnohem svěžeji, než je tomu u klasických hliníkových žaluzií. Jejich údržba je taktéž úplně pohodová. Stačí je pouze vysávat a čas od času vložit do pračky.

Exteriérové rolety

I venkovní rolety mohou být designově velmi povedené a vy s nimi budete naprosto spokojení. Stačí si k nim koupit pouze stylové levné sítě proti hmyzu a není co řešit. Ovládání tohoto typu venkovního stínění je řešeno za pomocí dálkového ovladače. Levnější varianty jsou k dispozici i na kliku. Určitě s nimi budete spokojení a není problém vybírat je v jakémkoli dekoru dle vašeho přání.

Další aspekty výběru

Rozhodujete-li se pro tento typ zastínění, měli byste dbát i na mnohá další důležitá kritéria. Pokud si ostatně vybíráte třeba i takové záležitosti, jako je kročejová izolace, musíte se zabývat její pevností a kvalitou. U rolet je tomu nejinak. Dbát je třeba zejména na jejich pevnost a také cenu, za kterou je můžete zakoupit.

 

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *