Moderní podlaha? Zvažte plovoucí!

Kvalitní plovoucí podlaha je odolná, esteticky bezchybná, prakticky bezúdržbová, skvěle tepelně i zvukově izoluje a na pohled ji nepoznáte třeba od podlahy dřevěné. A k tomu je i cenově dostupná. Ještě váháte? Neměli byste!

Na trhu se ovšem setkáte s různými výrobci a dodavateli. Jejich produkty se od sebe však liší. Cenou a s ní související kvalitou. Od levné podlahy zkrátka neočekávejte vlastnosti podlah dražších. Je-li ve vašem zorném poli kvalita podlahy a s ní související dlouhá životnost spojená s nízkými nároky na údržbu, vybírejte podle následujících parametrů.

Proč plovoucí podlahu?

Hlavní výhodou plovoucí podlahy je skutečnost, že tato podlahová krytina v podstatě skutečně na základovém povrchu “plave“. Jinými slovy k němu není přilepena ani jinak připevněna. V podstatě zasunete pero do drážky, zaklapnete a je hotovo. Ještě před tím si však plovoucí podlahu pečlivě vyberte.

Vybíráme plovoucí podlahu

Základním parametrem, jež určuje kvalitu plovoucí podlahy, je síla (a s ní spojená nosnost) základní nosné vrstvy podlahy. V tomto ohledu svou pozornost zaměřte na tvrdé (minimálně osm milimetrů silné) HDF desky. Co se nášlapné vrstvy týče, na trhu se setkáte s plovoucími podlahami dřevěnými, laminátovými, ale také z dýhy, korku i linolea. Jaký materiál zvolit?

Dřevěná, nebo laminátová?

Do ložnic, obývacích i dětských pokojů, tedy obytných místností, jsou například vhodnější podlahy dřevěné, které jsou pocitově teplejší než podlahy laminátové. Ty jsou naopak vhodné do ostatních místností včetně těch namáhavých a zatěžovaných, do který zase podlahy dřevěné vhodné nejsou. Vyvarujte se však pokládky laminátové plovoucí podlahy v koupelnách a kuchyních, kde by ji nadměrná vlhkost mohla poškodit.

Kompletní dřevoprodej na jednom místě

Velmi kvalitní laminátové podlahy (s nášlapnou vrstvou z lamina, dýhy, dřeva, korku nebo linolea) za velmi příznivé ceny má ve své nabídce například domažlická společnost DŘEVOŠKRT(na internetu hledejte pod odkazem plovoucí podlahy Domažlice či prodej palubek Domažlice). V nabídce ovšem najdete i interiérové dveře, výrobu nábytku a řadu doplňkových služeb v podobě úprav produktů dle individuálních požadavků, formátování a lepení desek, montáží dveří i zmíněných plovoucích podlah atd. Více informací hledejte přímo na stránkách společnosti www.drevoskrt.cz nebo pod odkazem podlahy Domažlice.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *