Květinová inspirace přiláká jaro

Zima je ještě v plném proudu, ale dalo by se říci, že jaro je již téměř za dveřmi. To hlavní na tom však je, že tu ještě není, a vlastní nikdo ani pořádně neví, kdy přijde. Pokud však na jaro nechcete zdlouhavě čekat, pokuste se je přivolat. Říkáte si, jak byste to měli udělat? Vyzkoušejte dekorativní květinovou inspiraci.

wedding-193519_1280Snad každý z nás se po dlouhé zimě těší na svěží, zářivé a energetické jaro. Někdy to však člověk nemůže vydržet, a tak se snaží navodit si jaro, jak jen může. No a jak nejlépe toho docílit? Přeci květinami.

Květiny jsou skoro celý podzim a následující dlouhou zimu schované před zimou, blátem a sněhem. Ale na jaře společně se sluníčkem vylézají ze svých úkrytů. Pojďme se tedy podívat, jak si jarní atmosféru skrze takovou květinovou výzdobu navodit i u vás doma.

porcelain-480552_1280Květinová výzdoba na jídelní stůl

Samozřejmě si na váš jídelní stůl můžete postavit jen stylovou dekorativní vázu a do ní umístit vaše oblíbené květiny. Zároveň si však můžete vyhrát a místo kytice tulipánů dát do středu stolu zajímavou květinovou kompozici. Základem vhodné květinové kompozice je, aby hosté u stolu na sebe přes květiny viděli.

Pokud máte stůl obdélníkový, pak volte podlouhlou květinovou dekoraci. Pokud máte jídelní stůl kulatý, pak si vyberte raději centricky soustředěnou kruhovou dekoraci.

floral-arrangement-453709_1280Květinová kompozice na malý stolek či komodu

Dekorovat můžete samozřejmě i menší stolečky, například konferenční stolek nebo noční stolek, nebo komody a jiné skříňky. Pro takové malé plochy se hodí spíše drobnější kompozice. Ideální je svazek hyacintů nebo malých gerber.

Na takovéto stolečky a skříňky se hodí i sázené okrasné květiny, například gerbery, fialky, růžičky nebo jmenované hyacinty.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *