venkovni zaluzie na okna

Jakou barvu zvolit na venkovní žaluzie?

Pokud máte nově postavený rodinný dům, řešíte otázku sladění fasády, žaluzií, okenních rámů i parapetů. K výrazné tmavé barvě fasády nebo střechy nemusíte volit jen bílé rámy oken a žaluzií. Spíše tak docílíte roztříštěný a nejednotný dojem z celku.   

Je důležité sladit barvu fasády a žaluzií. Docílit vhodného kontrastu mezi fasádou a žaluziemi, což povede k docílení požadovaného dojmu. Pokud si nejste sladěním všech barev na vašem domě zcela jistí, klidně požádejte o cennou radu designéry. Chcete-li to rozhodnout sami, volte pro jednotlivé prvky raději podobné odstíny nebo neutrální barvy. Zabráníte tak tomu, aby byl výsledný dojem neucelený. Proto je barva venkovních žaluzií důležitá.

Jak volit barvy

Každý jednotlivý prvek, který je zajímavý, musí dohromady tvořit celek, který se vám bude líbit. Musíte dávat také pozor, aby se z vašeho vysněného vzhledu domu naopak nestal zcela bezvýrazný a šedivý dům. Jistý kontrast je zdravý. Kontrastně zvolené barvy fasády a žaluzií v oknech nemusí působit vždy špatně. Rozhodně je při výběru velmi důležitá jistá odvaha, ale i střídmost, aby se vám podařilo vše nakonec vkusně sladit. Kontrast je jedním ze základních designérských principů a právě díky němu lze vytvořit skvělý exteriér, stejně jako když volíme barvy do interiéru.

cervene venkovni zaluzie

Barevná paleta

Celá škála barev, které jsou k dostání u okenních žaluzií, je dostatečně široká. Můžete si tak vybrat žaluzie ve stejné barvě, jako je barva fasády, nebo dát mezi nimi přednost většímu kontrastu. Podle toho, jaké barvy si nakonec zvolíte, uděláte na své sousedy, kolemjdoucí i přátele první dojem. Lze zvolit lesklý hliníkový povrch opatřený ochranou nevodivou vrstvou nebo bílou barvu, která slunce nepřitahuje a spíše odráží. Bílá barva může být lepší než odrazivý hliník, protože umožňuje sálání žaluzie do skla. Žaluzie je chladnější a neohřívá tak místnost. Směrem dovnitř by žaluzie měla mít čistý, lesklý, hliníkový povrch bez eloxu či nátěru, které jsou spíše na závadu. Když bude žaluzie dost horká, bude teplo do místnosti jen velmi mírně sálat.

bile venkovni zaluzie

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *