Jak zařídit pokoj pro holku i kluka

Udělejte krásnou ložnici svého dítěte pomocí těchto užitečných a praktických způsobů. Pokud chystáte neutrální pokoj, jde o praktickou volbu v situaci, když chlapec a dívka sdílejí společný pokoj.

Pokud připravujete hnízdo na blížící se nový příchod dítěte a vyhnete se pokušení zjistit pohlaví dítěte, jděte na monochromní schéma, které bude fungovat stejně dobře pro každé z obou pohlaví. Díky chytrému použití barvy, potisků a doplňků budete schopni vytvořit místnost, kde budete mít pocit hrdosti, že přinesete svému nový dítěti domov. Bude to stylové, ale i velmi praktické.

Tip: VYPLATÍ SE REKONSTRUKCE NEBO NOVOSTAVBA?

Vyberte prosté pozadí pro zobrazení jasných, moderních uměleckých děl a neobvyklého nábytku. Udržujte své dítě podněcované třeba stanem z teepee vyrobeným z bílé bavlny a dřevěných tyček. Tento kreativní malý úkryt vám poskytne útulné útočiště, když budete pryč. Naplňte je barevnými polštářky a hračkami, aby se děti nikdy nudily. S bílou dětskou postýlkou, doplňky v primárních barvách a měkké, čisté mušelínové záclony, jsou doplňky, které vy a vaše dítě rádi strávit čas.

Přidejte do dětského pokoje prvek nostalgie staré školy. Nejen, že vaše děti povzbudí řada základních barev, ale mapa světa také povzbudí jejich zvědavost do života. Tady jasně zbarvené skříňky poskytují hromady barevně kódovaného úložného prostoru, zatímco dekorativní dopisy, vykreslující jejich iniciály, dávají tomuto prostoru osobní dojem. Dokončení tohoto tvůrčího plánu s židličkou a přehozem tvoří skvělé pro místo k útulnému čtení.

Vytvořte vzhled, který vyniká zábavou a originálností tak, že míchá staré a nové. Tento pokoj pro děti je mistrovskou třídou, jak efektivně kombinovat barvy, styly a vzory. Dotyky červeného křesla přinášejí nádherný kontrast k tomuto jinak primárně monochromnímu schématu, zatímco velmi moderní postelová lůžka byla navržena s úžasnými polštářky, které vyzařují etnický styl. Harmonizujte textilie pro unisex vzhled, který bude ještě v příštích letech relevantní.

Při zdobení dětského pokoje můžete zvolit dřevěný domek neboli stromovnu. Vyberte si jeden motiv. Začněte s výjimečným a nejdůležitějším robustním kusem nábytku a pracujte kolem něj. Skvělé pro pokoje s vysokými stropy je toto stromové lůžko. Výklenek za postelí byl plný exotických výtisků, které jsou v souladu s atmosférou džungle. Vzhledem k tomu, že tento prostor je o individualitě, promíchejte ho s moderním geometrickým kobercem a okouzlujícím sedákem ve vzhledu kovu.

Vybírejte dvě nebo tři oblíbené barvy a upravte je v jemných hitech do vašeho vysněného schématu. Žlutá je kontrastní barva a je zde dominantním prvkem. Nezapomeňte, že barevné kolečko je pouze orientační, nemělo by to omezovat vaši osobnost nebo ovlivňovat váš plán. Dětská místnost je nejlepší příležitostí, jak být kreativní a odvážní, jak se vám líbí. Někdy i ta nejúspěšnější schémata se dějí náhodou. Girlanda přináší dotek něhy a kouzla.

Vytvořte zajímavou stěnu, která bude vzbuzovat zvědavost. Mapa světa může fungovat zvláště dobře v dětském pokoji, a to jak jako pomůcka pro vzdělávání, tak i pro barevné dekorace. Sledujte kvalitní nástěnnou mapu, která dokonale zapadá do celé zdi. Praktická podlaha a nábytek jsou vynikající volbou v dětském pokoji. Tmavě šedý koberec zamaskuje skvrny, zatímco pevná komoda má velký skladovací potenciál.

Pokud jste uvízli, a nevíte, kde začít, když navrhujete dětský pokoj, jděte na zcela bílé schéma. Je to ideální základ pro budování barevných doplňků a nábytku, které lze snadno měnit podle osobnosti a chutí vašeho dítěte. Vyrobte pokoj s moderními uměleckými díly a zvláštními kuriozitami, které vám donesou zábavu do všedního dne.

Zdroj: idealhome.co.uk

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *