Jak zařídit dětský pokoj pro prvňáčka?

Příprava dětského pokoje pro nástup dítěte do školy není jen tak. Nenechávejte to na poslední chvíli. Pojďme se podívat, co všechno musíte zařídit a jak dětský pokoj vybavit.

Nástup do školy je pro dítě velká změna. Už si nebude ve svém pokoji jen hrát a bude tam také studovat. To znamená velké změny ve vybavení dětského pokoje. Ve stávajícím pokojíčku musíte vybudovat studijní koutek. Pro jeho vybudování budete potřebovat pár kusů nového nábytku a někdy jsou nutné i dispoziční změny.

Studijní koutek

Studijní koutek tvoří hlavně pracovní stůl s dostatečným úložným prostorem, který by se měl v ideálním případě nacházet v blízkosti okna, aby mělo dítě nad sešity a učebnicemi dostatek denního světla. Stůl by měl stát co nejdál od dveří, které působí jako rušivý prvek. Hračky by se ve studijní zóně neměly vůbec vyskytovat, aby neodváděly pozornost od studia. Pokud vám to prostor umožňuje, přesuňte je do jiného prostoru pokoje, aby byly z dohledu.

Pracovní stůl a židle

Základem studijního koutku je dostatečně prostorný pracovní stůl, kam se musí v dnešní době vlézt i počítač nebo notebook. S počítačem dnes moderní výuka automaticky počítá. Psaní a příprava do školy vyžaduje volnou pracovní plochu na desce stolu. Nejlepší volbou pro malého prvňáčka je rostoucí nábytek. Jedná se o pracovní stůl, u které lze výšku přizpůsobit tomu, jak dítě roste, Vyhnete se tak dalším nákupům a výdajům. Stůl musí obsahovat dostatek zásuvek pro pracovní potřeby, kam si může malý student vše uspořádat. Optimální výška stolu je v tomto případě individuální. Dítě by mělo u stolu sedět vzpřímeně, s lokty opřenými na desce a mít podložené nohy, pokrčené v kolenou do pravého úhlu. S rostoucím nábytkem, polohovatelným stolem a nastavitelnou židlí máte o starost méně.

Dostatek místa

U stolu by měly být knihovna nebo komoda s policemi, kam si bude dítě dávat slabikář, cvičební sešity, učebnice a další a další studijní pomůcky. Myslete také na pomůcky pro výtvarnou výchovu. Můžete využít i systém závěsných polic, nebo modulový nábytek, kde se dají dávat police vodorovně i svisle a prostor se dá nastavovat. Další skříňky a police můžete časem přikoupit.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *