Jak vyzdobit vánoční stromek s dětmi?

Určitě už zase přemýšlíte, jak si letos ozdobíte svůj vánoční stromek, obzvláště pokud máte doma malé děti. Udělejte si jej letos trochu netradiční díky vlastnoručně vyrobeným ozdobám, které zvládnou vyrobit i děti

Originální ozdoby

Pokud máte menší děti, vydejte se prodejen s výtvarnými potřebami. Můžete třeba slepovat s nastříhaných proužků barevných papírů vánoční papírové řetězy, vystřihávat hvězdičky, sněhové vločky, zvonečky, sněhuláky i andílky. Zapojíte jejich fantazii a budete rozvíjet jejich zručnost. Klidně můžete navléknout na tenký rybářský vlasec třeba popkorn a pověsit jej jako řetěz na vánoční stromeček.

Sladkosti a ovoce na stromečku

Na vánočním stromečku nesmí chybět oblíbené sladkosti, jako vánoční kolekce a čokoládové figurky v barevných obalech. Dejte pozor na kvalitní složení použité čokolády, ať to není jen čokoládová náhražka. Můžete upéct a nazdobit perníčky, na stromek pověsit malá jablíčka, vlašské ořechy a šišky, jak se to dělávalo kdysi.

Co budete potřebovat na netradiční vánoční ozdoby

  • vodou ředitelné lepidlo
  • štětec
  • nafukovací balonky
  • staré kulaté špičaté žárovky
  • polystyrenové koule
  • flitry, korálky, knoflíky i střepy z rozbitých ozdob
  • provázky, vlnu či lýko a háčky
  • misky a lžičky

Provázkové koule

Připravte si lepidlo, balonek, provázek nebo vlnu a nějaké třpytky. V misce smíchejte lepidlo s vodou v poměru 1:2. Nafoukněte balonek do velikosti požadované ozdoby a konec balonku zavažte. Provázkem, lýkem nebo kouskem vlny balonek libovolně omotejte. Konec zasuňte pod jeden z provázků, aby se neuvolnil, balonek namočte do lepidla, nechte provázky nasáknout, posypte ho třpytkami a nechte uschnout. Až lepidlo zatuhne, balonek propíchněte, opatrně vyjměte a připevněte háček.

Žárovkové ozdoby

Jestli máte doma staré špičaté nebo kulaté žárovky, přidejte k nim třpytky a tekuté lepidlo. Nasypte si třpytky do misek. Můžete si smíchat i několik barev do sebe. Žárovku si řádně odmastěte, konec omotejte provázkem nebo na něj přidělejte očko z drátku. Pomocí štětce potřete žárovku lepidlem a lžičkou žárovku obsypte třpytkami. Posypte celý povrch, dělejte barevné proužky nebo do flitrů namočte jen některá její místa a klidně barvy kombinujte. Záleží na vaší fantazii.

Využijte rozbité baňky

Pokud máte starší nebo rozbité baňky, které už nezáří novotou, využijte je. Připravte si misku s lepidlem a polystyrenovou kouli. Na kouli přidělejte háček a staré skleněné baňky v sáčku rozdrťte třeba válečkem na těsto. Polystyrenovou kouli natřete lepidlem, s pomocí lžíce posypte skleněnou drtí a nechte zaschnout.

Korálkové ozdoby

Využijte korálky a perličky z roztrženého náhrdelníku, nebo si kupte pytlík korálků ve výtvarných potřebách. Na polystyrenovou kouli připevněte háček. Kouli postupně natírejte lepidlem a lepte na ni libovolně korálky, perličky nebo ozdobné knoflíky. Ozdoby pověste na vánoční stromek, do okna nebo na větvičky ve váze.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *