Jak vyrobit lapač snů?

Lapače snů jsou krásná dekorace naší ložnice a podle starých indiánů mají navíc magickou moc. Mandala snů může mít jakoukoliv tvář i barvy, záleží jen na vás, jakou podobu jí dáte. Vyrobte si originální amulet, který zapadne do vaší ložnice a navíc vás ochrání před špatnými sny.

Lapače snů můžeme zavěsit v místnosti kdekoliv. Magický symbol dobrého spánku by se měl nacházet v blízkosti postele, nejlépe nad ní. Může posloužit i jako nádherný dárek pro vaše blízké. Podle starých legend má lapač snů magickou moc, ničí špatné sny a ty dobré uchovává a vrací je zpět duši živé bytosti. Základem síly amuletu je kruh představující koloběh života. V kruhovité mandale se zrcadlí indiánská filozofie, která uvnitř kruhu utváří veškerý náš život. Síťka zachycuje zlé energie, které se denním světlem rozpustí a peříčka vrací dobré sny do naší duše.

Světové strany podle Indiánů

 • sever představuje smysly a živou mysl
 • jih symbolizuje přírodu a její živly, kterými je celý svět utvářen
 • východ symbolizuje vesmírného ducha
 • západ na amuletu znázorňuje tělo a jeho sílu

Síla barev

Na výrobu amuletu použijte intuitivně všechny barvy, které vás v tu chvíli napadnou. Znázorňují energii, kterou potřebujete do svého života vnést. Mohou být neutrální, pastelové, pestré i výrazné.

Pomůcky na výrobu lapače

 • nůžky
 • metr
 • lepidlo a tavící pistoli
 • vyšívací nebo bambusový kruh
 • jehlu
 • provázky, bavlnky, lýka nebo kůže
 • pírka
 • korálky

Jak vyrobit lapač snů

Jako střed lapače snů použijte vyšívací kroužek, ze kterého odstraníte železný utahovák. Můžete použít i bambusový kruh z galanterie. Postačí i drát nebo karton. Ke kruhu přivažte provázek, bavlnku, kůži či lýko a kruh pečlivě obmotejte a konec přilepte tavící pistolí. Celý kruh si změřte po obvodu a rozdělte si ho na 8 částí.

Vyzdobte střed kruhu

Vezměte další provázek a přivažte ho uzlem v každé z 8. částí tak, aby od sebe byly uzlíky stejně daleko. Stejně pokračujte druhou a dalšími řadami. Vždy začněte uprostřed smyčky, kterou vytvoříte v předchozí řadě, tedy v polovině mezi dvěma uzlíky. Proplétejte stejným způsobem až do středu kruhu, kam nakonec provlečete jehlou korálek a zavažte uprostřed.

Připevněte stužky a pírka

Na vršek lapače utvořte smyčku, za kterou amulet zavěsíte. Vespod amuletu přivažte různé stužky či provázky. Na stužky přilepte pírka a na některé navlečte korálky. Fantazii se meze nekladou. Lapač snů, který jste si vytvořili, vám bude připomínat tajuplnou symboliku a moudrost starých Indiánů, kteří byli spjati s přírodou a chápali lidskou duši. Bude vašim osobním ochranným amuletem proti zlým snům i špatnému spánku a navodí vám krásné vize i sny. Zbavíte se stresu, mysl se utiší a duše získá klid. Kdekoliv ho pověsíte, bude vypadat étericky, vznešeně a krásně doplní každý prostor.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *