sedačka z nubukové kůže

Jak vyčistit koženou sedačku?

Sedací soupravy z pravé kůže potřebují pravidelnou údržbu a péči, aby dlouho vydržely. Přírodní materiál vyžaduje při údržbě dodržení určitých zásad. Díky správné údržbě kůže nebude praskat.

Čištění a ochrana kožené sedací soupravy

Kožená sedačka by se měla od běžného prachu a drobných nečistot čistit alespoň 2x ročně. Na sedačku současně naneste i přípravky prodlužující životnost koženého materiálu. Některé druhy usně se však nesmějí čistit namokro a musí se důkladně impregnovat pomocí profesionálních prostředků na impregnaci kůže. Raději se vyhněte se použití vazelíny, indulony, tukům a podobným látkám.

Ošetření hladké pigmentované kůže

Tento typ kůže známe z kožených bund, pásků, peněženek i kabelek. Kůže je pokrytá malou vrstvou pigmentu, která povrch chrání před vnějšími vlivy. Podíváme se na to jak a čím vyčistit sedačku.

Údržba lakované kůže

Lakovanou kůži stačí při běžném úklidu jen lehce vysát a následně přetřít vlhkým hadříkem s trochou mýdla, které současně vyčistí i větší skvrny. Hloubková péče je také poměrně jednoduchá. Podívejme se jak vyčistit sedačku a na babské rady.

Jak očistit povrch hladké kožené sedačky

Nejdříve očistěte povrch a záhyby od prachu čistou utěrkou nebo jemným kartáčkem. Aplikátorem či jemnou utěrkou z mikrovlákna naneste čisticí prostředek. Ideální je čištění suchou pěnou. Přípravek zaneste i do záhybů sedačky a po pár minutách působení pěnu setřete. Pak je vhodné nanést impregnaci zvyšující odolnost proti vodě, díky čemuž udržíte materiál v suchu. Hladkou kůži můžete nakrémovat mastnějším krémem nebo impregnací, které pojme poměrně dost.

Čištění broušené kůže

Broušená kůže je o něco prodyšnější a více saje tekutiny, proto je třeba při čištění kožené sedačky udržovat v suchu, aby se kůže nezačala trhat a rozpadat. Zároveň je nutné broušenou kůži ošetřovat prostředkem proti vysušení a UV záření. I nubuková kůže má však své výhody.

Jak očistit povrch sedačky z broušené kůže

Jak vyčistit kůži, která je broušená? Sedačku z broušené kůže lehce vysajte. K suchému čištění použijte gumový kartáček nebo speciální gumu na broušenou kůži a odstraňte zaschlé skvrny. Aplikujte přípravek proti vysušení a vyblednutí kůže podle návodu. Po zaschnutí naneste speciální impregnaci na broušenou kůži po celé ploše sedačky. Po zaschnutí lze zbytek z povrchu setřít.

Údržba anilinová kůže na sedačce

Kůže s anilinovou vrstvou sice vizuálně připomíná broušenou kůži, ale je ošetřena uhlazující vrstvou barvy, která zachovává přirozený vhled. Sedačka s anilinové kůže se udržuje podobně, jako sedačka z broušené kůže, vyhněte se však intenzivnějšímu drhnutí gumovým kartáčkem, ať nenarušíte hladký povrch materiálu. Pro běžnou údržbu stačí hadřík navlhčený destilovanou vodou. I sedačka z anilinové kůže má totiž tendenci více sát vlhkost.  Vždy zvolte vhodný čistič na gauč, křeslo i sedačku.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *