Sedací souprava do pokoje

Jak vybrat sedací soupravu do obývacího pokoje či kanceláře

Sedací souprava je často dominantním prvkem interiéru. Při zařizování obývacího pokoje, přijímací haly nebo kanceláře vybírejte sedačky tak, aby splňovaly svůj účel a esteticky ladily k dalšímu nábytku. Poradíme vám, jak funkční sedačku vybrat.

Dobře měřte 

Důležité jsou rozměry sedačky a prostorové možnosti, aby vám kolem sedačky zůstal dostatečný prostor na procházeníkonferenční stolek i praktické odkládací stolky. Můžete zvolit sedací soupravu ve tvaru Uklasickou nebo rohovou. Nedávejte ji zády ke dveřím a orientujte ji tak, aby bylo vidět na dveře. Díky tomu budete klidnější a budete mít přehled o tom, kdo vchází do místnosti. Do malých prostor se sedací souprava umísťuje ke zdi či do rohu. Ve velkých místnostech, které slouží jako kancelář, hala, obývák, jídelna či kuchyň můžete umístit větší sedací soupravy i do prostoru a prostor díky tomu rozčlenit

Výběr podle účelu

Než koupíte sedací soupravu, zamyslete se nad tím, k čemu ji budete používat. Promyslete si, zda bude součástí kancelářepřijímací haly nebo obývacího pokoje a jestli ji budete využívat k pracovnímu jednání, přijímat návštěvy, sledovat televizi nebo na ní odpočívat a relaxovat. Pro pohodlné sezení volte nižší a měkčí sedačky a křesla, pro odpočinek komfortní lenošky či lehátka a pro jednání v kanceláři tvrdší a vyšší pohovky a gauče, ze kterých se lépe vstává. Rozmyslete si, zda má mít úložné prostory, anebo na sedačce bude někdo spát a je třeba ji rozložit. Důležitá je i kvalitní konstrukce jednoduchá manipulace při rozkládání. 

Volba potahového materiálu

Celkový dojem ovlivňuje vzhled potahuJednobarevné teplé odstíny snadno sladíte k nábytku a zkombinujete se vzorovanými polštáři. Oblíbené jsou neutrální odstíny šedé, hnědé béžové, ale i červené, oranžové či modré potahy. Dominantně působí výraznějšíkvětinové či geometrické vzory. Sedací soupravu barevně slaďte s interiérem. Kůže je praktická, nadčasová, luxusní a snadno se udržuje. Ekokůže je prodyšná, odolná, v různých odstínech, má však kratší životnost. Mikrovlákno připomíná semiš, oblíbený je i mikroplyšžinylka či odolná mikrofáze. Pak stačí doplnit vhodný nábytek a policepoličky pro zútulnění prostoru.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *