Jak připevnit televizi na zeď? Tipy a Inspirace.

S oblibou plochých obrazovek už televizory nestavíme jen na televizní stolek, ale stále častěji ji umísťujeme na zeď. Jaké jsou možnosti jejího připevnění na zeď?

Fixní držák

Jednoduché a cenově výhodné řešení přestavuje fixní držák na televizi. Televize je díky němu pevně usazena na ploše stěny. Nelze s ní ale nijak manipulovat a nastavit ideální pozorovací úhel. Při montáži televize na zeď pomocí tohoto fixního držáku je nutné si předem ujasnit, zda bude díky jejímu umístění sledování televize pohodlné. Změny a úpravy se neobejdou bez demontáže a dalšího vrtání a připevnění.

Polohovatelný držák

Polohovatelné držáky jsou mnohem lepší pro nastavení televize do ideálního zorného úhlu. Tyto držáky vycházejí z fixní varianty, ale současně umožní televizi naklopit směrem nahoru nebo dolů. Pozorovací úhel jde tedy vylepšit optimálním náklonem. Držák je pevně uchycen ke zdi a k němu televize. Konstrukce umožní s televizí hýbat a naklopit ji až o 20 stupňů.

Výsuvný polohovatelný držák

Výsuvný polohovatelný držák je nejvšestrannější řešení. Jde sice o dražší variantu, ale umožní umístit televizi do požadované polohy. Můžete ji naklápět nahoru a dolů, otáčet nalevo i napravo, oddalovat i přibližovat. Dosáhnete nejlepšího pozorovacího úhlu podle místa, kde se v dané chvíli nacházíte. Můžete ji natočit ke křeslu nebo pohovce, přitáhnout ke vzdálenějšímu místu a naklopit vhodně k výšce vašich očí.

Držák TV VESA

Musíte znát dva základní parametry, rozteč otvorů pro upevnění držáku na zadní straně televize a hmotnost televize. VESA STANDARD nebo VESA NORMA je označení horizontální a vertikální vzdálenosti montážních šroubů na televizi udané v milimetrech. Moderní televize a monitory mají na zadní straně otvory se závitem pro šrouby pro připevnění držáku či stojanu na zeď. Výrobci na TV udávají, že televize splňuje standard uchycení VESA a u toho je číselná informace o vzdálenosti uchycovacích otvorů. Například VESA 500×500 znamená, že horizontální i vertikální vzdálenost šroubů je 500 mm. Podle toho vyberete držák pro vaši televizi.

Kotvící materiál

Je rozdíl, zda se jedná o ytong nebo beton, klasickou či dutou cihlu nebo sádrokarton. Držák na televizi lze připevnit na jakoukoliv zeď, pokud víte čím a jak na to. Nechte si doporučit optimální kotvící materiál, který držák i televizi opravdu udrží.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *