Jak má vypadat moderní dům? Na návrhu se vyplatí spolupracovat s bytovým architektem

Uvažujete o tom, že byste si nechali postavit nový rodinný dům, avšak chcete, aby byl nadčasový a splňoval veškeré moderní trendy? Pak vězte, že se vyplatí spolupracovat s odborníky na bytovou architekturu.

Parametry moderního domu

Z hlediska dnešní doby se při výstavbě rodinných domů klade důraz především na estetickou stránku. Platí to jak pro interiéry, tak i pro exteriéry. Už při samotném návrhu domu je nutné brát v potaz lokalitu a pozemek, jehož součástí má stavba být. Nová nemovitost by měla co nejvíce zapadnout do celkového kontextu okolních staveb tak, aby nepůsobila rušivým dojmem.

Při realizaci stavby je dále dobré hledět na praktičnost. Vyplatí se tudíž například co nejvíce využívat přirozeného světla, které bude proudit dovnitř vaší nové domácnosti. Zkušený bytový architekt vám vytvoří návrh, který bude brát v potaz sluneční a stinné strany domu, podle toho se následně do výkresu zanesou i představy o tom, kde mají být umístěna okna, respektive jaká má být jejich četnost a velikost.

Do moderní nemovitosti rozhodně patří i prvky a systémy, díky nimž bude objekt moci být jen minimálně závislý na centrálních dodávkách energií. Proto je vhodné využít kupříkladu tepelná čerpadla, solární panely a mnoho dalších prvků, které zvyšují energetickou soběstačnost nemovitosti. Sice něco stojí, dá se však předpokládat poměrně rychlá návratnost investic tím, že nebudete muset utrácet příliš mnoho peněz za elektřinu, ohřev vody, vytápění apod.

Na koho se při projektování nového domu obrátit?

Návrhy a projekty rodinných domů, bungalovů, chat a chalup, dále pak také návrhy pokojů se zabývá firma JAN PAVEL VLČEK – projekty rodinných domů Plzeň. Jedná se o společnost, která má bohaté zkušenosti v oblasti navrhování interiérů a exteriérů domácností po celé České republice. Jako lokalitu upřednostňuje pro návrhy interiérů Plzeň, ale objednat si ji můžete i ze vzdálenějších míst. Více informací najdete na www.jpvarchitekt.cz.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *