Houpačka 10x jinak

Všichni jsme jako děti milovali houpačky. Málokdo z nás ji však měl doma, a tak jsme utíkali na hřiště, kde jsme se hodiny a hodiny houpali. Možná kvůli dětské lásce k houpačkám si v dospělosti pořizujeme houpací lavice, sítě a křesla, ve kterých pak spokojeně odpočíváme v jemném houpavém pohybu. Pokud ještě houpačku nemáte, nebo ji ani nemají vaše děti, nechte se inspirovat pár tipy různých houpaček.

Houpačku si nemusíte vybudovat pouze v zahradě, ale i na dvoře v altánu a dokonce i doma. Záleží jen na vás, jakou variantu zvolíte. Pro pořádný odpočinek a pro radost vašich dětí vám však houpačku v jakékoli podobě doporučujeme pořídit.

Klasická zahradní houpačka

První možností je klasická dětská zahradní houpačka, kterou si naprosto jednoduše vyrobíte i doma, stačí mít prkénko, silné lano a nářadí. Na její zavěšení toho také příliš nepotřebujete, stačí najít strom s pevnou a nízko položenou větví.

Houpací síť

Další velmi příjemnou variantou, a to hlavně pro dospělé, je houpací síť, do které se můžete položit, relaxovat a v noci z ní pozorovat hvězdy. Problém však spočívá v tom, že k jejímu zavěšení nepotřebujete pouze jeden strom, ale dva.

4685651353_ab20a9f898_o_small

Houpací lavice

Nákladnější variantou je houpací lavice, kterou není těžké sehnat a není těžké najít místo k jejímu umístění. Její výhodou je škála velikostí, ve kterých je nabízena, neboť díky tou se na ni vydají až 4 osoby.

Houpačka pro dva

Určitě znáte další houpačku, za kterou jsme běhali na dětské hřiště, a to nejen kvůli ní samé, ale i kvůli tomu, že zhoupnout se na ni mohli pouze dva sedící naproti sobě a houpající se vlastními váhami. Pokud máte děti, ke kterým navíc chodí jejich malí kamarádi, udělá jim tato houpačka větší radost než ta klasická. Nebudou se o ni muset přetahovat.

8642273025_0db1286428_o_small

Houpací závěsné křeslo

Další možností je závěsné křeslo, které skloubí výhody klasické houpačky a houpací sítě. Závěsné křeslo je stejně jako klasická houpačka zavěšeno a stejně jako houpací síť nabízí pohodlí a soukromí.

Dále můžete vyzkoušet domácí houpačky. Doma si můžete zavěsit jak klasickou houpačku, tak houpací křeslo i houpací síť.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *