Dobré povlečení pro dobrý spánek

Řekni mi, v čem spíš, a já ti řeknu, kdo jsi. I tímto způsobem by se dalo parafrázovat známé přísloví. V případě povlečení bychom ani nezacházeli daleko od pravdy. Možností, v čem spát, máme totiž mnoho a je na nás, jakou si vybereme. Neměli bychom však výběr podcenit, neboť vhodně vybrané povlečení ovlivňuje kvalitu našeho spánku. A jak známo, jsme-li nevyspalí, projeví se to negativně v mnoha dalších ohledech.

Bedroom

Při výběru povlečení nás asi bude zajímat jeho barva a materiál. Pojďme se tedy podívat, co je na trhu k mání.

Od bílé po Spidermana

Barva povlečení je reálně limitována pouze naši kreativitou. Seženeme oblečení bílé, v jakékoliv jiné barvě, s potiskem či geometrickým ornamentem. Je to tedy skvělá příležitost, jak sladit vzor povlečení s interiérem ložnice, a tím ještě více zkrásnit místo, kde spíme.

Od bavlny po flanel

img_8790U materiálu povlečení je výběr ještě výrazně větší. Můžeme sáhnout po staré dobré stoprocentní bavlně, která je měkká, pružná, hřeje a saje vlhkost.

Případně můžeme trochu zaexperimentovat. Existují například flanelová povlečení. Flanel je sice více mačkavý než bavlna a jeho údržba není tolik jednoduchá, ale zase skvěle hřeje. Dále si můžeme vybrat povlečení z mikrovlákna. To v zimě hřeje, v létě chladí a díky své prodyšnosti je vhodné pro alergiky a astmatiky. Případně si můžete zvolit krepové povlečení, které je stejně jako krepový papír lehce zmačkané a nemusí se žehlit. Fanoušci Jersey prostěradel (látka ze 100% bavlny) mohou šáhnout i po Jersey povlečení, které je velmi jemné a příjemné na dotek.

Ty, kteří chtějí spát v tom nejjemnějším povlečení, si mohou dopřát luxus saténu a lnu.

Myslete na sezónnost

Z výše zmíněného je patrné, že některé druhy povlečení se hodí jen v určité části roku. Například flanelové povlečení je skvělé na zimu, ale v létě byste se v něm upekli. Neváhejte si proto koupit více druhů povlečení pro jednotlivá roční období.

Zkrátka možností je dost a je pouze na vás, jaké povlečení si vyberete. Prohlédněte si náš e-shop a vyberte si to své.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *