Dekorativní písmena

Velmi výrazným hitem v interiérových dekoracích se v poslední době stala dekorační písmena. Písmena umístěná na stěnu? Nezní to trochu bláznivě? Proč mají písmena pro člověka tak silné kouzlo? Snad tak silně působí na naši psychiku, neboť každý z nás trochu věří na mystiku, například šťastná čísla.

Nehledejte pod pojmem dekorační písmena žádnou záhadu. Jde prostě a jednoduše o písmena, která mají funkce dekorace. Dekorativní písmena jsou různých velikostí, různých barev a jsou vyrobené z různých materiálů. Sehnat můžete písmena ze dřeva, kovu, syntetiky i papíru.

13844584613_10f1f509b6_o

Domácí výroba

Písmena si můžete vyrobit i sami doma. Stačí vám na to krabice, například od cereálií či od bot, dále lepidlo, izolepa a barevný papír. Dále si připravte pravítko, nůžky, gumu a tužku. Barevný papír slouží jako vrchní dekorativní vrstva. Místo barevného papíru můžete použít cokoli jiného, například látku či krepový papír.

Na papír si nakreslete či narýsujte písmeno, které budete chtít poskládat a aplikovat na zeď. Dříve si udělejte raději šablonu, kterou potom obkreslíte na krabici. Z krabice vystřihněte obrys písmene a vystřihněte si je raději dvakrát, abyste měli přední i zadní stranu, pokud byste chtěli písmeno postavit do prostoru, nikoli připevnit na zeď. Nezapomeňte si vystříhat i boční stěny. Centimetr z každé strany boční stěny ohněte, abyste mohli jednotlivé části spojit. Na ohnuté strany natřete lepidlo, které slepí jednotlivé části. Místo lepidla však můžete použít i izolepu.

 

Dříve než začnete lepit, raději si dotvořte a dobarvěte jednotlivé stěny. Můžete je celé polepit barevným papírem, namalovat barvou či dotvořit jakoukoli jinou ozdobou.

Potom části spojte a písmeno bude hotové.

10920389245_7b3afaa31c_o

Sladění

Písmena kombinujte, jak jen budete chtít. Skládejte z nich slova, texty nebo je umísťujte samostatně. Poskládané slovo skrývá význam. Mezi nejčastěji poskládaná slova patří HOME (dům), LOVE (láska) a další emocionálně podbarvená slova. Většinou jsou poskládaná či vyjádřená v angličtině. Vy si je však můžete poskládat, v jakém jen jazyce budete chtít.

6039476719_4ebbc84434_o

 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *