Bezpečnostní_fólie_hanitafolie_cz_PR

Bezpečnostní fólie na okna může zabránit velkým nepříjemnostem

Okna a výlohy mohou být relativně slabším článkem při zajišťování bezpečnosti domácností, firem i obchodů, a proto je správné se na jejich zabezpečení zvlášť zaměřit. Nejvhodnějším řešením jsou bezpečnostní fólie, které slouží k ochraně skleněných ploch proti rozbití a vniknutí do objektu. 

Bezpečnostní fólie na okna pomůže nejen proti zlodějům

Speciální bezpečnostní okenní fólie jsou vyrobeny ověřenou technikou laminace několika vrstev čistého polyesteru a vysoce kvalitního akrylátového lepidla a jsou vhodné pro aplikaci na sklo o tloušťce od 3 mm. Fólie na sklo se vyrábějí ve třech bezpečnostních třídách P2A, P3A a P4A a slouží především pro zvýšení odolnosti skla při jakémkoliv nechtěném zásahu – tím může být nejen cílený útok vandalů nebo zlodějů, ale zabrání rozbití a nebezpečnému pořezání sklem i v případě, že někdo nešťastně upadne do výlohy obchodu. Fólie spolehlivě zabrání rozbití sklad případně jej udrží kompaktní.

Bezpečnostní fólie na skla jsou naprosto čiré, dokonale průhledné a na skle nevytváří nechtěnou reflexní plochu. Současně také odcloní až 99 % UV záření čímž pomáhá chránit také instalace ve výloze před nepříjemným vyblednutím.

Aplikace bezpečnostních fólií je akceptována pojišťovnami a kromě zvýšení bezpečnosti objektu tak pomůže v případě nehody i k lepšímu a jednoduššímu jednání právě s pojišťovnou.

Speciální ochranné fólie se hodí i na polykarbonát 

Ochranné a bezpečnostní fólie mohou být instalovány také na plochy z polykarbonátu, čímž zvýší jeho pevnost a zabrání jeho rozbití. Tyto fólie jsou atestovány podle normy pro potravinářství, a proto je lze využívat například na jídelních boxech, ale také při instalaci na střechy a světlíky.

Ochranné bezpečnostní fólie mohou být vyrobeny ve verzi pro instalace na vnější nebo vnitřní strany skel – každá varianta má své výhody, které je možné probrat se specialisty pro aplikace fólií, za zmínku však stojí, že venkovní fólie skleněné plochy ochrání i před dopadajícím štěrkem nebo kroupami.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *