bavlněné povlečení

Abyste se vyspali jako dorůžova

Chcete v noci spát jako v bavlnce a ráno si pochvalovat, že jste se vyspali jako dorůžova? Poradíme vám, bez čeho se ve své ložnici neobejdete. 
Na kvalitu spánku jako takovou má vliv řada faktorů. Neoddiskutovatelná je role kvalitního roštu a matrace, správně zatemněná místnost a dostatek čerstvého vzduchu. Před ulehnutím do postele byste se měli vyvarovat těžkým jídlům, fyzické aktivity a za hlavu byste měli hodit i všechny starosti. Zkrátka usínat, jak se říká, s čistou hlavou. A v čistém a na dotek příjemném ložním povlečení.

Zaměřeno na materiál

Rozměry, materiál a vzor neboli design, to jsou tři faktory, na základě kterých povlečení zřejmě vybíráte. V tomto článku se zaměříme na materiál. Nabídka trhu je poměrně bohatá. Ložní povlečení můžete mít bavlněné, flanelové, saténové, nebo krepové. Velké oblíbenosti se těší i materiály jako mikrovlákno a a polybavlna? Po jakém sáhnout?

Prodyšná bavlna

Bavlnu si pochvalovaly už naše prababičky. Je pevná, ale zároveň i měkká, pružná a prodyšná, dobře odvádí vlhkost a neirituje pokožku. Ne nadarmo je bavlněné povlečení na trhu stále nejrozšířenější. Velké oblíbě se však těší i polybavlna, jež spojuje přednosti bavlny a polyesteru.

bavlněné povlečení

Hřejivý flanel

Velmi dobrou hřejivostí, po které zřejmě budeme volat během několika nadcházejících měsíců, se vyznačuje a na dotek měkké a jemné flanelové povlečení. Tvoří jej totiž speciálně upravená bavlna s vyšší gramáží a po obou stranách upravená česáním. Ta pak dobře saje i udržuje teplo. Pro mrazivé noci zkrátka přímo ideální.

Chladivý satén

Naopak za horkých letních nocí, kdy zase toužíme po ochlazení, většinou saháme po chladivém saténu (a chladivých saténových nočních košilkách). Přednosti tohoto materiálu ale sahají mnohem dál. Satén ze stoprocentní bavlny na první pohled upoutá luxusním lesklým vzhledem. Můžete si tak být jisti, že saténové povlečení vaší ložnici dá zcela novou dimenzi. A protože se nemačká, nemusíte jej žehlit!

saténové povlečení

Zajímavý krep

Stejně jako krepové povlečení, ze kterého pravidelná střídání hladkých a zvrásněných částí stoprocentně bavlněné látky činí na pohled velmi zajímavou textilii, kterou bychom opět doporučili spíše pro zimní měsíce. I krep totiž krásně hřeje.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *