11 tipů jak zařídit malou kuchyň

Vaše kuchyně nemusí být velká a masivní, aby byla krásná. Malé kuchyně potřebují jen nějaké chytré návrhy, aby byly praktické a stylové. Snít můžete ve velkém.

 

Nápady pro ukládání

Hledáte malé kuchyňské nápady? Chtěli bychom se možná všichni potěšit velkou a společenskou kuchyní s jídelnou a s prostorem pro kuchyňský ostrůvek, vařič a jídelní stůl, aby se hosté mohli pořádně bavit a povídat si. Skutečnost je taková, že někdy je tu případ, kdy bychom mohli co nejvíce využít i malé kuchyně. Ale ani zdobení malé kuchyně nemusí znamenat hloupost. Existuje mnoho chytrých způsobů, jak se vaše kuchyně mohou stát prostornými.

Tip: JAKÁ JE SPRÁVNÁ VÝŠKA KUCHYŇSKÉ LINKY

Zbavte se nepořádku v malých kuchyních

Nástěnné skříně mohou skutečně zasahovat do prostoru, takže uvažte, zda se zbavit všeho. Otevřené regály mohou mít obrovský dopad na vzhled v malé kuchyni a vytvářet tak otevřený a vzdušný pocit. Pokud omezujete množství polic, které používáte, vždy to není dobře. Zkuste nádobí vystavit na nich.

 

 

Pracovní plochy

Pokud je na pracovních stolech příliš mnoho předmětů, zvažte inteligentní řešení, jako jsou nástěnné magnetické tabula, kolejnice na zavěšení nádobí, pánve, hrnky, koření a nádoby na příbory. Také si přemýšlejte o tom, co musíte každý den podávat z horních polic, jako jsou prkýnka a desky na krájení, dřevěné lžíce či mycí prostředky. Zvažte, co je možné skladovat někde nahoře, dokud to není třeba.

Udržujte kuchyňský program jednoduchý

Nic nevytváří větší prostor jako obyčejné bílé stěny, tak proč to nedoplnit elegantními, moderními detaily, které otevírají prostor. Lehké, reflexní materiály a minimální vzory jsou vaši přátelé v malé kuchyňské lince, takže zvažte bílé nebo matné skříňové dveře, bílý kámen nebo kompozit, nebo pracovní desky z nerezové oceli a bílé obklady.

Tradiční černobílá kuchyně

Jednoduchá monochromatická schémata v kuchyni dávají kompaktní a čistý vzhled každé kompaktní kuchyni. Udržujte jednoduché materiály s maximálně třemi povrchovými úpravami v malé kuchyni, která umožňuje zónové oblasti, vytvářejí praktické funkce a nechávají ostatní části ustoupit do pozadí.

Zdroj: idealhome.co.uk

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *